aktualizacja 

Oprah Winfrey mówiła o Polakach. Trudno się nie wzruszyć

Oprah Winfrey opublikowała w mediach społecznościowych nagranie o wojnie w Ukrainie. Gwiazda amerykańskiej telewizji w poruszających słowach podkreśliła, jak bardzo docenia to, co Polacy robią dla uchodźców.

Oprah Winfrey mówiła o Polakach. Trudno się nie wzruszyć
Oprah Winfrey zamieściła nagranie o Ukrainie (fot. Instagram)

Oprah Winfrey to prezenterka i producentka telewizyjna, która regularnie określa się w jako najbardziej wpływową i prominentną kobietę w USA i nie tylko. To sprawia, że jej przekaz trafia do milionów osób.

Gwiazda znana jest z tego, że zabiera głos w bardzo różnych sprawach. W ostatnim wpisie na Instagramie Winfrey przyznała, że nie może przestać myśleć o bezsensownych i morderczych atakach na Ukraińców.

Zobacz także: Zobacz: Sankcje już przynoszą efekty. "Oligarchowie zaczynają odsuwać się od Putina"
Choć otacza mnie piękno i komfort, nie mogę przestać myśleć o strachu i wyczerpaniu, jakie muszą czuć Ukraińcy. Myślę o tych, co uciekają z kraju, śpią w podziemiach i chowają się w piwnicach. Widzę twarze matek i dzieci, ojców mówiących "do zobaczenia" na stacjach, mężczyzn, którzy nigdy nie trzymali broni w swoim życiu, ale teraz walczą o demokrację – zaczęła.

W dalej części nagrania Winfrey pochwaliła Polaków za postawę wobec uchodźców, wspominając o tym, że sporo ludzi przyjęło ich pod swój dach.

Wykazują się empatią do ludzi, których nawet nie znają. Potworny atak na Ukraińców zestawiony z otwartością Polaków, którzy wyciągają pomocną dłoń do potrzebujących na granicy sprawił, że moje serce było bardzo poruszone przez cały tydzień. Nie wiem, co będzie dalej, ale patrzenie na rodziny, które zostały zmuszone uciekać ze swoich domów, mając tylko niezbędne rzeczy przy sobie, pokazuje nam, co tak naprawdę jest teraz ważne – dodała.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Wielu internautów było mocno poruszonych przeslaniem Winfrey. Również okazały swoje wsparcie dla Ukrainy.

Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić