aktualizacja 

Polski fighter oddaje najcenniejsze zdobycze. Tak pomaga Ukrainie

Szymon Kołecki włączył się do akcji pomocy na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Legendarny polski sportowiec przeznaczył na licytacje swoje najcenniejsze zdobycze.

Polski fighter oddaje najcenniejsze zdobycze. Tak pomaga Ukrainie
Wielki gest polskiego wojownika. Szymon Kołecki pomaga Ukrainie (AKPA, AKPA)

Wszystkie zdobycze i pamiątki są dla niego bezcenne, ale jak sam przyznawał: są rzeczy ważne i ważniejsze. Szymon Kołecki wystawił właśnie na aukcję trzy złote medale z mistrzostw Europy w 2000 roku.

To medale za rwanie, podrzut i dwubój. To dla mnie cenna pamiątka. Po medalach olimpijskich, które oddałem już na różne aukcje charytatywne, to moje najcenniejsze medale - przyznał Kołecki w rozmowie z TVP Sport.

Wszystkie pieniądze uzbierane z licytacji przeznaczone będą na pomoc Ukrainie. Fundusze trafią do Towarzystwa Pomocy Ukrainie, które organizuje m.in. pomoc uchodźcom i ukraińskim żołnierzom.

Wielki transfer Kołeckiego?

Szymon Kołecki od kilku lat z powodzeniem rywalizuje w MMA. Stoczył już 11 walk, z czego wygrał aż 10. Po raz ostatni w klatce mogliśmy go obserwować w lipcu zeszłego roku, gdy na gali KSW 62 pokonał Akopa Szostaka.

Według ostatnich informacji, Szymon Kołecki ma niedługo dołączyć do organizacji FAME. - Myślę, że niedługo może wrócić. Słyszałem, że jest nim duże zainteresowanie w Fame MMA. Tam się szykuje mocna walka i nawet znam nazwisko przeciwnika - komentuje trener Mirosław Okniński na kanale MMA - badź na bieżąco.

Zobacz także: Problemy Igi Świątek podczas dekoracji. Tego się nie spodziewała (wideo)
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić