Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Polski fighter oddaje najcenniejsze zdobycze. Tak pomaga Ukrainie

Podziel się:

Szymon Kołecki włączył się do akcji pomocy na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Legendarny polski sportowiec przeznaczył na licytacje swoje najcenniejsze zdobycze.

Polski fighter oddaje najcenniejsze zdobycze. Tak pomaga Ukrainie
Wielki gest polskiego wojownika. Szymon Kołecki pomaga Ukrainie (AKPA, AKPA)

Szymon Kołecki to człowiek z wielkim charakterem. Jego sukcesów z pewnością nie można zliczyć na palcach jednej ręki. Swoją karierę zaczynał w podnoszeniu ciężarów. Na koniec w swoim CV może zapisać sobie zdobycie srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 oraz złotego na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008. To także 4-krotny medalista mistrzostw świata i 6-krotny medalista mistrzostw Europy.

Wszystkie zdobycze i pamiątki są dla niego bezcenne, ale jak sam przyznawał: są rzeczy ważne i ważniejsze. Szymon Kołecki wystawił właśnie na aukcję trzy złote medale z mistrzostw Europy w 2000 roku.

To medale za rwanie, podrzut i dwubój. To dla mnie cenna pamiątka. Po medalach olimpijskich, które oddałem już na różne aukcje charytatywne, to moje najcenniejsze medale - przyznał Kołecki w rozmowie z TVP Sport.

Wszystkie pieniądze uzbierane z licytacji przeznaczone będą na pomoc Ukrainie. Fundusze trafią do Towarzystwa Pomocy Ukrainie, które organizuje m.in. pomoc uchodźcom i ukraińskim żołnierzom.

Wielki transfer Kołeckiego?

Szymon Kołecki od kilku lat z powodzeniem rywalizuje w MMA. Stoczył już 11 walk, z czego wygrał aż 10. Po raz ostatni w klatce mogliśmy go obserwować w lipcu zeszłego roku, gdy na gali KSW 62 pokonał Akopa Szostaka.

Według ostatnich informacji, Szymon Kołecki ma niedługo dołączyć do organizacji FAME. - Myślę, że niedługo może wrócić. Słyszałem, że jest nim duże zainteresowanie w Fame MMA. Tam się szykuje mocna walka i nawet znam nazwisko przeciwnika - komentuje trener Mirosław Okniński na kanale MMA - badź na bieżąco.

Zobacz także: Problemy Igi Świątek podczas dekoracji. Tego się nie spodziewała (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić