Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WKZ
|

"Profanacja". Ida Nowakowska pokazała napisy na kościele

113
Podziel się:

Ida Nowakowska bardzo często mówi o swojej wierze i przywiązaniu do Kościoła katolickiego. Nic dziwnego, że hasła wypisane sprejem na fasadzie warszawskiej świątyni bardzo ją dotknęły. Prezenterka odpowiedziała na nie słowami z Ewangelii i cytatem z Jana Pawła II.

"Profanacja". Ida Nowakowska pokazała napisy na kościele
Ida Nowakowska pokazała "sprofanowany" kościół (AKPA)

W ostatnich miesiącach "Wiadomości" TVP regularnie informują swoich widzów o "atakach na katolików i Kościół". W różnych miejscach w Polsce ścinane są przydrożne krzyże, na fasadach sakralnych budynków pojawiają się obraźliwe hasła, czasem dochodzi do pobicia księdza. O jednej takiej "profanacji" poinformowała również Ida Nowakowska, pokazując ścianę bazyliki św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

"Jeden z najpiękniejszych kościołów w Warszawie został sprofanowany" – napisała gwiazda TVP, pokazując hasła wypisane czerwonym sprejem: "Tu będzie techno", "PiS won", "Świeckie państwo".

"Piękna i mądra odpowiedź na ten czyn zrobiła na mnie wrażenie" – dodała Nowakowska. Chodziło jej o wywieszony baner z cytatem z Ewangelii, w którym mowa o "miłowaniu swoich nieprzyjaciół". Pod fragmentem znalazł się też dopisek w formie modlitwy: "Od 'mowy nienawiści' zachowaj nas Panie! Spraw abyśmy znów byli jedno!".

Zobacz także: Strzelanina i dramat w rodzinie Opozdy

Nowakowska dorzuciła też coś od siebie. "Znalazłam też bardzo aktualne słowa Jana Pawła II" – napisała prezenterka, cytując fragment homilii z wigilii Zesłania Ducha Świętego na Placu Zwycięstwa w 1979 r.:

"Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem tak straszliwie trudną - bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(113)
Żenada !
4 miesiące temu
Nie popieram grafiti na murach (w tym kościelnych) ale obłuda i fałsz bije od Nowakowskiej po oczach ! Pewnie znów zarobi kasę od Kur-wizji !
tworoger
4 miesiące temu
Polski katolicyzm; wszystko na pokaz.
lupa
4 miesiące temu
a ja wam powiem ze i tak bedzie techno...
lupa
4 miesiące temu
a ja wam powiem ze i tak bedzie techno...
lupa
4 miesiące temu
a ja wam powiem ze i tak bedzie techno...
Angie
4 miesiące temu
Ida pięknie my katolicy trzymamy się zawsze razem.Nasi dziadkowie walczyli o sprawiedliwość i wierzyli w Boga,który im pomógł,a bynajmniej mojemu dziadzi.Kiedy mówił o Auschwitz,Bogu wyszłam z pokoju bo nie mogłam uwierzyć co w tamtych czasach się działo.Nawet teraz pisząc łzy lecą mi wielkie jak groch.Ludzie powinni się opamiętać,szanować naszą wiarę i kulturę,a nie liczyć kasę i szczuć nienawiść.W końcu i tak wszyscy jednakowo skończymy.
nowakowska
4 miesiące temu
przeciwienstwo ojca. zrobi wzystko ,by zaisniec
kazik0254
4 miesiące temu
"Od 'mowy nienawiści' zachowaj nas Panie! Spraw abyśmy znów byli jedno!". Tymi właśnie słowami powinna się ta pani zwrócić do Kurskiego i całej TVP.
ALEK
4 miesiące temu
A co wy komentatorzy fajnego czyniecie?????
Trinity
4 miesiące temu
Nie cierpię tych "gwiazdy", tych artystów, którzy sprzedali się Kurskiemu i robią dobrą minę do złej gry w ich telewizji partyjnej.
TeleWidz
4 miesiące temu
Taka z niej gwiazda jak reżiomwa TVPiS. Tylko się sprzeciwi i ją stamtąd wywalą, wie o tym.
Katowiczanka
4 miesiące temu
Nowakowska = Holecka
Pane Iżik tu ...
4 miesiące temu
Cytując doktora Strosmajera „Gdyby głupota umiała latać, wznosiłaby się Pani jak gołębica”
eryk
4 miesiące temu
Kto to jest ta Ida????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić