Billboardy w Gdańsku oburzyły katolików. "Kolejny atak"

1155

Na ulicach Gdańska i wielu innych miast pojawiły się billboardy promujące stronę sameplusy.info. Projekt zachęca Polaków m.in do odejścia od Kościoła Katolickiego czy wypisania dzieci z lekcji religii. "To kolejny atak na nas katolików w Gdańsku" - napisał Hubert Grzegorczyk, działacz PiS.

Billboardy w Gdańsku oburzyły katolików. "Kolejny atak"
Na ulicach Gdańska i kilku innych miast pojawiły się billboardy promujące stronę internetową sameplusy.info. (Twitter.com)

W centrum Gdańska i innych miastach w całej Polsce pojawiły się billboardy w ramach kampanii promującej stronę internetową sameplusy.info. Autorzy projektu zachęcają m.in. do apostazji, wypisania dzieci z religii w szkole i rezygnacji z chrztu. Plakaty z grafiką czerwonego pioruna, który uderza w czarny krzyż z napisem "W zgodzie ze sobą, z dala od kościoła" wywołały oburzenie wśród działaczy PiS.

Dość już bierności. Pora wziąć sprawy w swoje ręce. Kościół, jaki jest, każdy widzi i nie warto poświęcać mu więcej uwagi. Skupmy ją na życiu zgodnym z własnymi przekonaniami, uczciwie wobec siebie i świata. Każdy krok się liczy: apostazja, wypisanie dziecka z religii, czy ślub cywilny zamiast kościelnego. To nasze postawy i wybory zmienią Polskę w świeckie państwo. Świeckie, czyli dla wszystkich, niezależnie od wiary, poglądów, płci, orientacji seksualnej i każdej innej cechy - czytamy na stronie sameplusy.info

Zdaniem Huberta Grzegorczyka gdańskiego działacza PiS, nośnik narusza przepisy uchwały krajobrazowej i powinien zostać zdemontowany.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Hubert Grzegorczyk uważa, że takie billboardy to "kolejny atak na katolików", a zarząd miasta pozwalający na publikację takich treści obraża uczucia religijne. Działacz PiS zwraca się na Twitterze do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

Kolejny atak na nas katolików w Gdańsku. Magistrat mimo uchwały krajobrazowej nie usunął billboard, a tym samym pozwala na publiczne treści obrażające nasze uczucia religijne. Aleksandra Dulkiewicz czy jest to Wasze celowe działanie? - pyta na Twitterze działacz PiS.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Koordynatorzy zespołu Świeckie Państwo przekonują, że projekt Same Plusy nie ma na celu zwalczania Kościoła. Kampania ma pokazać drogę odseparowania się od tej instytucji osobom, które nie zgadzają się z tym, co robi Kościół.

Nie chodzi nam o przekonywanie prawdziwych katolików, by odstępowali od katolicyzmu, każdemu przecież przysługuje wolność wyznania. Tak samo jak nie chcemy zwalczać Kościoła. Naszym celem jest pokazanie, w jaki sposób osoby, które do tego dojrzały, mogą odseparować się od tej instytucji - mówi Max Bojarski z Kongresu Świeckości, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".
Zobacz także: Apostazja. Ksiądz mówi wprost: moda, by być przeciwko Kościołowi
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić