Takie wykształcenie ma Jurek Owsiak. Nawet się nie spodziewacie

217

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". Jak co roku głównym organizatorem i prowadzącym będzie Jerzy Owsiak. O szefie fundacji wiele się mówi. Mało kto jednak wie, jakie ma wykształcenie jeden z najbardziej rozpoznawalnych działaczy.

Takie wykształcenie ma Jurek Owsiak. Nawet się nie spodziewacie
Jurek Owsiak (AKPA, AKPA)

Fundacja WOŚP powstała 31 lat temu. Założycielem i prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Jurek Owsiak. Prezes fundacji przez lata pracował jako dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Jurek Owsiak urodził się w 1953 roku w Gdańsku. Jeszcze jako dziecko wraz z rodzicami wyjechał do Warszawy. To w stolicy ukończył liceum ekonomiczne przy ul. Chłodnej.

"Byłem królem prywatek, ale się słabo uczyłem" - wyznał Owsiak w programie Magdy Mołek "W roli głównej".

W wywiadzie dla "Vivy!" kilka lat temu przyznał, że powtarzał klasę. - Kiedy po podstawówce poszedłem do szkoły średniej, tam już szło mi jak po grudzie, bo interesowałem się wszystkim, tylko nie nauką. Słyszałem już o amerykańskim Woodstocku, o hippisach, to mnie pociągało. Powtarzałem jeden rok, ale jakoś szkołę skończyłem - wspominał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prawicowe media o Jerzym Owsiaku. Reakcja polityka PiS

Później Owsiak próbował dostać się cztery razy na ASP. Szef WOŚP w młodości bowiem malował obrazy i chciał być artystą. Zdawał też na psychologię. Nie udało się. Owsiak ukończył kurs psychoterapeutyczny. W latach 80. prowadził własną pracownię witraży.

Po maturze i nieudanych próbach dostania się na warszawską Akademię Sztuk Pięknych oraz na psychologię odbył zasadniczą służbę wojskową, a następnie pracował jako pielęgniarz, co umożliwiło mu zdobycie wiedzy m.in. z zakresu psychoterapii (posiada uprawnienia psychoterapeuty) - czytamy na stronie Urzędu Miasta Warszawa - Owsiak od 2014 r. jest honorowym obywatelem miasta stołecznego Warszawy.

Brak wyższego wykształcenie nie przeszkodził mu zostać jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy i działaczy charytatywnych w kraju.

Jerzy Owsiak został odznaczony Krzyżem Kawalerskim oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić