aktualizacja 

Tyle zarabia Martyniuk. Lepiej usiądźcie

229

Kiedy w 1989 Zenek Martyniuk z kolegami nucił pierwsze refreny swoich późniejszych hitów, nie mógł spodziewać się, że dojdzie na szczyt. Obecnie król disco polo - w przeciwieństwie do większości Polaków - nie musi przejmować się panującą drożyzną. Stawki, jakie bierze za koncert ciągle rosną i naprawdę robią wrażenie.

Tyle zarabia Martyniuk. Lepiej usiądźcie
zarobki gwiazdora robią wrażenie (AKPA, AKPA)

Dwadzieścia albumów studyjnych, w tym pięć płyt solowych, a do tego koncerty na największych imprezach w kraju. Gwiazda Zenka Martyniuka nie gaśnie, a artysta może pochwalić się zawrotnymi sumami za koncert jakie płacą mu organizatorzy.

Jak wynika z danych Agencji Artystycznej "Luxart", na którą powołuje się radio "Eska", na jednym koncercie, król disco polo zarabia około 33 tysięcy złotych. Nieco niższymi stawkami za występ mogą pochwalić się jego koledzy z innych zespołów. Ale na tym nie koniec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zenek Martyniuk: "Daniel mieszka teraz u nas"

Powód? Muzyka disco polo jest w naszym kraju niezwykle popularna i cieszy się niesłabnącą popularnością. Jak podała Agencja Artystyczna "Luxart" w swoim zestawieniu, porównywalne stawki mają zespoły takie jak Boys i Weekend. Ponad trzydziestotysięcznym zarobkiem za jeden koncert może pochwalić się także Sławomir.

Ale agencja skupia się na stawkach za zwykłe koncerty, a te o czym warto pamiętać w przypadku zespołu Akcent zaplanowane są na trzy lata do przodu. Nic więc dziwnego, że Zenek Martyniuk nie musi martwić się o swoje wpływy.

Szczególnie, że to właśnie jego zespół pojawia się od kilku lat na koncertach w najbardziej imprezowym dniu w roku, czyli na sylwestrze organizowanym na zakopiańskiej Równi Krupowej. Warto jednak pamiętać, że za taki występ stawki są o wiele wyższe.

Według portali plotkarskich, w poprzednich latach na jednym z występów, w trakcie których gwiazdor śpiewał swój hit "Oczy zielone" w Zakopanem, Zenek Martyniuk zarabiał około 70 tysięcy złotych. Tegoroczne stawki wokalisty były jednak blisko dwukrotnie wyższe. W 2022 roku, za występ w Zakopanem, jak podaje serwis Planeta, Zenek Martyniuk mógł zgarnąć nawet 100 tysięcy złotych.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić