aktualizacja 

Zenek Martyniuk wywołał aferę. "Po prostu niedorzeczny"

36

Zenek Martyniuk nie lubi za długo odpoczywać. Już ma ambitne plany związane z kolejnymi występami. Jeden z nich ma się odbyć w murach poznańskiego uniwersytetu, co wywołało ogromne kontrowersje. Głos zabrała nawet przedstawicielka uczelni.

Zenek Martyniuk wywołał aferę. "Po prostu niedorzeczny"
Zenek Martyniuk (Licencjodawca, AKPA)

Mury uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu nierzadko są miejscem przeróżnych wydarzeń kulturalnych. W auli organizowane są m.in. koncerty znanych muzyków. Do tej pory praktycznie nigdy nie wzbudzało to negatywnych emocji.

Teraz jest jednak inaczej. Miłośnikom kultury wysokiej ewidentnie nie spodobało się to, że w tej auli wystąpi Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, o czym donosi "Gazeta Wyborcza". Wydarzenie zaplanowano na 20 lutego 2023 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprawa Kurdej-Szatan umorzona. Wiceminister wściekły na sąd

Muzycy filharmonii, którzy regularnie występują w auli UAM, są wręcz wściekli. "Aula UAM jest budynkiem Akademii Królewskiej, gdzie nawet w trakcie zaborów Polacy mogli studiować. To jest uniwersytet, sala, w której odbywa się jeden z najważniejszych konkursów skrzypcowych, tu immatrykuluje się studentów, wręcza doktoraty, przyjmuje prezydentów i Güntera Grassa" - grzmi anonimowo jeden z muzyków, cytowany przez "GW".

Rola kulturotwórcza tego miejsca jest nie do opisania. Koncert disco polo w tym miejscu jest po prostu niedorzeczny - dodaje.

Przywołany muzyk zapowiedział, że tak tej sprawy nie zostawi. Wraz z kolegami chce napisać list protestacyjny do rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej.

UAM komentuje zamieszanie

Plany o występie Martyniuka w murach UAM wywołały ogromne kontrowersje. Tak duże, że głos zabrała rzeczniczka prasowa uczelni Małgorzata Rybczyńska. Jej słowa sugerują, że władze uczelni nie zamierzają przejmować się głosami otoczenia.

O gustach się nie dyskutuje. Czy to aprobujemy, czy nie, muzyka disco polo istnieje w przestrzeni publicznej - przekazała krótko w rozmowie z "GW".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić