Ukrywano to przez całe lata. Ujawnili, co się działo przed pogrzebem Diany

90

Pogrzeb księżnej Diany odbył się 6 września 1997 roku, jednak dopiero teraz odsłonięto kulisy tego pamiętnego wydarzenia. W trakcie uroczystości zaśpiewał przyjaciel zmarłej arystokratki Elton John. Mało jednak brakowało, aby do tego nie doszło.

Ukrywano to przez całe lata. Ujawnili, co się działo przed pogrzebem Diany
Elton John na pogrzebie księżnej Diany (YouTube)

Występ Eltona Johna zalicza się do najbardziej pamiętnych momentów pogrzebu księżnej Diany. Jak jednak podaje Sky News, pod znakiem zapytania długo stało to, czy w ogóle do niego dojdzie.

Księżna Diana – pogrzeb. Elton John nie miał na nim zaśpiewać

Z odtajnionych właśnie dokumentów brytyjskiego National Archives wynika, że w rodzinie królewskiej był pewien opór co do pomysłu, by Elton John wystąpił na pogrzebie "królowej ludzkich serc".

Elton John wystąpił na pogrzebie księżnej Diany z utworem "Candle in the wind". Specjalnie na tę okazję zmienił nawet nieco słowa piosenki. W Pałacu Buckingham uznano, że po zmianie utwór jest "zbyt sentymentalny".

Zobacz także: Zobacz też: Ostatnie spotkanie Diany przed śmiercią. Wspomnienie księżnej przed 60. rocznicą urodzin

Na występie Eltona Johna szczególnie zależało wielebnemu Opactwa Westminster. Wesley Carr nie tylko prowadził negocjacje z Pałacem Buckingham, lecz także przygotował plan awaryjny, na wypadek gdyby rodzina królewska obstawała przy swoim. W takim wypadku na pogrzebie nie wystąpiłby Elton John, lecz solowy saksofonista.

Wesley Carr ostatecznie zdołał przekonać rodzinę królewską, aby wydała zgodę na występ Eltona Johna. Wielebny osiągnął to, wykazując, że podobny gest zostałby przychylnie odebrany przez opinię publiczną. W tamtym okresie Pałacowi Buckingham szczególnie zależało na aprobacie ludu, ponieważ po śmierci Diany królowej i jej bliskim zarzucano obojętność na tragedię byłej synowej.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić