Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Wpadka księcia Karola. Mieszkańcy Barbadosu nie wierzyli własnym oczom

9
Podziel się:

Królowa Elżbieta nie jest już głową Barbados. Karaibskie państwo wyspiarskie ogłosiło się republiką, w czym uczestniczył książę Karol, następca tronu Wielkiej Brytanii. W trakcie ceremonii doszło jednak do czegoś niespodziewanego. Arystokrata popełnił gafę.

Wpadka księcia Karola. Mieszkańcy Barbadosu nie wierzyli własnym oczom
Książę Karol zaliczył poważną wpadkę. Mieszkańcy Barbados mu tego nie zapomną? (Getty Images, 2021 Getty Images)

Ceremonia, w trakcie której Barbados stał się republiką, odbyła się o północy. Wśród uczestników znalazł się również książę Karol – następca tronu Wielkiej Brytanii reprezentował królową Elżbietę, czyli dotychczasową głowę państwa wyspiarskiego.

Książę Karol popełnił gafę. Ośmieszył brytyjską rodzinę królewską?

Uroczystości trwały przez kilka godzin, co najwyraźniej dało się we znaki 73-letniemu księciu Karolowi. Fotoreporterzy uchwycili na zdjęciach moment, gdy następca tronu Wielkiej Brytanii przymknął oczy i sprawiał wrażenie, jakby przysnął.

Jak podaje portal Mirror, książę Karol szczęśliwie zdążył obudzić się, zanim nadeszła jego kolej na wystąpienie. W przygotowanym z myślą o ceremonii przemówieniu następca tronu Wielkiej Brytanii odniósł się m.in. do ciemnych kart historii Barbados, w tym okresu niewolnictwa.

Utworzenie tej republiki zapoczątkuje nowy rozdział. Od najciemniejszych kart naszej przeszłości i przerażającego okrucieństwa niewolnictwa, które na zawsze splamiły naszą historię, ludzie z tej wyspy wywalczyli sobie własną drogę dzięki niezwykłemu hartowi ducha – przemawiał książę Karol (Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Karol kochał inną. Oto dlaczego musiał poślubić Dianę

Nie tylko książę Karol pogratulował mieszkańcom Barbados. Mimo że królowa Elżbieta ze względu na swój zły stan zdrowia nie mogła pojawić się na wyspie osobiście, wysłała nowej prezydent, Sandry Mason, specjalne życzenia pomyślności.

Przesyłam tobie i wszystkim mieszkańcom Barbados moje najserdeczniejsze życzenia szczęścia, pokoju i pomyślności w przyszłości – napisała królowa Elżbieta w wiadomości do Mason (Mirror).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Dama💃
6 miesięcy temu
Bravooooo Barbados 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
UK🇬🇧
6 miesięcy temu
Bravooooo Barbados 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏WSZYSTKIE PANSTWA KOLONIALNE TAK POWINNE ZROBIC..... WOLNOSC... WOLNOSC..... PRECZ Z MONARCHIĄ
UK🇬🇧
6 miesięcy temu
ZNIES MONARCHIE WYZWOLIC WSZYSTKIE PANSTWA KOLONIALNE KONIEC NEWOLNICTWA
Zlosliwy
6 miesięcy temu
Nie ma to jak cyknac fotke komus kto mruga oczyma i uchwycic ten moment. Yaro usnal na swojej wlasnej konferencji i nie rozpisywano sie o tym.
Emerytka
6 miesięcy temu
Czym to się dziwić Karol to stary pryk zdziwaczaly ale te wszystkie sztuczne uroczystości nie jednego sen złapie.Wystarczy popatrzeć na Kaczynskiego jeden rocznik też spi gdzie się da.
Gaja
6 miesięcy temu
Gafa? Przecież im ws,ystko wolno, mają jezzcze ponad 20 kolonii na świdcie..Niewolnictwo kwitnie..
Jas
6 miesięcy temu
Nasz książę też spał na konferencji prasowej z Błaszczakiem
Pani babcia
6 miesięcy temu
Tobie z szacunku piszemy dużą literką i podstawówka się kłania.
Pytam?
6 miesięcy temu
Czy Karolek jako dostojny i poważny następca tronu wziął na Barbados swoją deskę klozetową z którą się nie rozstaje przy każdym wyjeździe.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić