aktualizacja 

Czy to koniec wiosny? IMGW ostrzega, wracają mrozy i zima

10

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował najnowszą prognozę pogody i trzeba powiedzieć, że ta nie będzie nas rozpieszczać. Zanosi się na sporą obniżkę temperatury, będzie padać i zniknie słońce. IMGW wydał już ostrzeżenia dla dziesięciu województw Polski. Zima nadal nie odpuszcza.

Czy to koniec wiosny? IMGW ostrzega, wracają mrozy i zima
Koniec wiosennej pogody, do Polski znów wraca zima i niska temperatura (Pixabay)

Już było ciepło, słonecznie i tak przyjemnie, ale zanosi się na to, że do Polski wraca zima. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował najnowszą prognozę i jasno z niej wynika, że temperatury znów spadną poniżej zera. Trzeba więc wyciągnąć ciepłe swetry i kurtki z szaf, bo zima wciąż nie zamierza odpuścić.

Temperatury spadną, to już pewne. A ogólne pogorszenie pogody będzie mieć miejsce w dużej części Polski. Zniknie piękne słońce, znów będzie chłodno, a nocami słupki rtęci pokażą nawet od minus 7 do minus 10 stopni Celsjusza. IMGW nie ma wątpliwości, że to już się dzieje. Wydano nawet specjalne ostrzeżenia dla dużej części kraju.

Mieszkańcy zachodniej i południowej części Polski poza niską temperaturą mogą spodziewać się chmur i opadów deszczu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 08.03, godzina 11:50

Koniec wiosennej pogody, do Polski znów wraca zima i niska temperatura

Zimowa aura będzie nam towarzyszyć na pewno o poranku w niedzielę 10 marca oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek 11 marca. Wówczas temperatura znacząco spadnie, a przymrozki notowane będą w zasadzie na terenie całego kraju. Najchłodniej będzie w północno-wschodniej części Polski oraz w rejonach górskich.

IMGW wydał już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla części województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego. Mróz złapie przy gruncie, będzie też bardzo ślisko na drogach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jaka pogoda w Polsce w niedzielę 10 marca?

Zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko w północno-wschodniej Polsce okresami małe. W zachodniej połowie kraju i na południu miejscami słabe opady deszczu, na szczytach Tatr i Sudetów deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano lokalnie mgły, początkowo również marznące, ograniczające widzialność. Temperatura maksymalna od 3°C na północnym wschodzie, około 10°C w centrum, do 14°C lokalnie na południu.

Warto zwrócić uwagę na warunki w górach, gdzie IMGW zapowiada wiatr słaby i umiarkowany. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 85 km/h, w Sudetach do 70 km/h.

Jaka pogoda w Polsce w poniedziałek 11 marca?

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy okresami deszczu ze śniegiem. Na szczytach Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C na północnym wschodzie, około 10°C w centrum, do 13°C na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach na ogół do 60 km/h, południowo-wschodni i wschodni - informuje IMGW. Ocieplenie? Trzeba poczekać.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić