Fatalne wieści z IMGW! Tylko usiąść i płakać

71

Jakiś czas temu eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiadali rychłe nadejście wiosny. Niestety, najnowsze przewidywania już tak optymistyczne nie są. Ostatnie scenariusze można uznać za wręcz fatalne.

Fatalne wieści z IMGW! Tylko usiąść i płakać
IMGW niepokoi ws. pogody (IMGW, Pixabay)

Doniesienia o "eksplozji" ciepła, którymi niedawno dzielili się pogodowi eksperci, brzmiały kapitalnie. Podawano, że termometry będą wskazywać nawet 20 stopni Celsjusza już w drugiej połowie marca.

Długoterminowa prognoza z IMGW zakładała, że w kwietniu temperatura powietrza "powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020".

Najnowsze informacje już tak pozytywne nie są. Co prawda wskazują na to, że najbliższy tydzień (20-26 marca) rzeczywiście będzie ciepły, jednak końcówka miesiąca i kolejne tygodnie upłyną pod znakiem ponownego ochłodzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bratki na balkonie. Dzięki tym sposobom będą rosły jak szalone

Ostatnio Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody przedstawiło prognozę, z której wynika, że między 27 marca i 23 kwietnia temperatura powietrza w naszym kraju będzie niższa niż w latach 2004-2020.

Na te cztery tygodnie do naszego kraju mogą nawet powrócić przymrozki! Wobec tego eksperci apelują, by "nie popadać w euforię". Nadchodząca wiosna termiczna nie utrzyma się bowiem zbyt długo.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
To jeszcze odległy termin, jak na dużą sprawdzalność prognozy numerycznej, ale wg sobotniej realizacji modelu, po ciepłym tygodniu, w niedzielę 26.03 nadejść ma ochłodzenie. Wrócić ma ujemna, minimalna temperatura oraz śnieg - donosi również IMGW.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pogoda. Jaki będzie poniedziałek?

Z pewnością wiele osób zaciekawi prognoza pogody na poniedziałek (20 marca). Co przewiduje IMGW?

Dzisiaj pochmurno, ale możliwe większe przejaśnienia. Przelotny deszcz i lokalne burze z krupą śnieżną i porywistym wiatrem. W górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Temp max od 10°C do 15°C, około 9°C w rejonach podgórskich Karpat i nad morzem. Wiatr skręcający na zachodni - podano na Twitterze.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić