Gdzie jest burza? Śledź sytuację pogodową

3

W Polsce pojawiają się burze. Z radarów wynika, że krótko po godz. 13:00 wyładowania występowały m.in. w województwie podkarpackim. Niewykluczone, że z kolejnych godzinach będą pojawiać się także w innych obszarach Polski.

Gdzie jest burza? Śledź sytuację pogodową
Gdzie jest burza? (skyradar)

W najbliższych godzinach, ale i dniach występować mogą groźne zjawiska atmosferyczne. Chodzi oczywiście o burze. Już we wtorek (19 marca) wyładowania odnotowano w Sanoku i okolicach, ale i w Przemyślu, Jarosławiu czy Rzeszowie.

Generalnie zatem niebezpiecznie zrobiło się w podkarpackich miejscowościach. W kolejnych godzinach front może się przemieszczać. Właśnie dlatego warto śledzić dostępne w sieci radary.

Gdzie jest burza? By poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba odwiedzić stronę IMGW lub skyradar.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Giertych znów spotka się z Wąsikiem? "Ja się nigdy nie spotkałem"

Gdzie jest burza? Czy możliwe są kolejne burze?

Burze w najbliższym czasie są jak najbardziej możliwe. Synoptycy przeczuwają, że apogeum nastąpić może już w najbliższą sobotę (23 marca). Wówczas czeka nas też szczyt ocieplenia - termometry mogą wskazywać nawet 19 stopni Celsjusza!

Niewykluczone są w tym dniu większe opady i lokalne burze na przeważającym obszarze Polski. Zasięg ciepłego powietrza będzie zależny od wielkości ciepłego wycinka niżu i prędkości przemieszczania się chłodnego frontu atmosferycznego. Niewykluczone, że wystąpią również lokalne burze, ale na bardziej precyzyjne prognozy burzowe jest jeszcze za wcześnie - podaje serwis fanipogody.pl.

Generalnie zatem pogoda może dać nam w kość. Trzeba mieć na uwadze możliwość występowania niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych w najbliższych dniach.

Synoptycy z pewnością będą na bieżąco informować o ryzyku występowania burz, silnych wiatrów czy też opadów deszczu. Póki co wszystko wskazuje na to, że aura może nam zaserwować kolejny rollercoaster!

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić