IMGW już wszystko wie. Taka będzie pogoda w sobobotę

3

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podzielił się prognozą pogody na sobotę (27 maja). Co dokładnie nas czeka? Zapowiedź ekspertów napawa optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że będzie pogodnie i ciepło.

IMGW już wszystko wie. Taka będzie pogoda w sobobotę
Jaka pogoda czeka nas 27 maja (sobota)? (IMGW, Pixabay)

Ostatnie dni upływają pod znakiem dobrej pogody. Jest ciepło, a zarazem słonecznie. Podobne warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyć również w sobotę (27 maja).

W dzień pogodnie, jedynie rano na Pogórzu Karpackim i w Karpatach miejscami więcej chmur. Temperatura od 17°C na północy do 22°C na południowym wschodzie; nad morzem i w dolinach górskich od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Taka pogoda niewątpliwie będzie sprzyjać spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Warto wyjść z domu i cieszyć się dobrą aurą. Dobre warunki atmosferyczne powinny wywoływać pozytywny nastrój, co sprzyja rozmaitym aktywnościom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rajd motocyklisty przez Pasłęk. Zapłaci 35 tys. zł mandatu

IMGW prognozuje. Taka będzie pogoda

Niedziela przyniesie kontynuację ładnej pogody. "Okresami więcej chmur pojawi się na południowym wschodzie i tam występować będą przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C nad morzem i w obszarach podgórskich do 21°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków wschodnich" - podaje IMGW na swojej stronie internetowej.

W poniedziałek pogoda taka sama, jak w niedzielę. Na ogół pogodnie, a więcej chmur i przelotny deszcz jedynie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 19°C do 23°C, jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich chłodniej, od 14°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny - zaznaczono.

We wtorek nadal spokojnie i słonecznie. "Przelotny deszcz możliwy jedynie miejscami na południu. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C, nad morzem od 14°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych" - podsumowano.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić