Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Już wszystko jasne. Tego można się spodziewać w weekend

4

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił najświeższą prognozę pogody na weekend (15/16 czerwca). Czego należy się spodziewać w sobotę i niedzielę? Czy potrzebne będą parasole? Już wszystko jasne.

Już wszystko jasne. Tego można się spodziewać w weekend
IMGW zapowiada. Taka pogoda w weekend (Adobe Stock, Sebastian Gacki)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) regularnie monitoruje sytuację pogodową w Polsce. Tym razem zapowiedziano, że w sobotę (15 czerwca) czeka nas zachmurzenie umiarkowane. Po południu na zachodzie kraju wzrośnie do dużego. Właśnie tam możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze.

Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm, a w Sudetach do 20 mm. Temperatura w nocy od 5°C do 13°C, w dzień od 21°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. W burzach porywy wiatru do 65 km/h - zaznaczono na stronie internetowej IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozkoszny podsumowuje swoją podróż do Japonii. "Ta kuchnia jest zachwycająca"

A co wydarzy się w niedzielę (16 czerwca)? Tego dnia zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na wschodzie kraju małe.

Nad morzem, na południu i w centrum kraju opady deszczu i burze. Noc cieplejsza, od 10°C do 14°C, a w dzień od 17°C do 26°C, tylko w rejonach podgórskich Karpat około 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju południowo-wschodni, na zachodzie z kierunków zachodnich. W burzach porywy wiatru do 60 km/h - podkreśla IMGW.

IMGW już wie. Taka pogoda po weekendzie

Eksperci z IMGW wiedzą już także, jaka pogoda czeka nas po weekendzie. Oto ich przeczucia:

W poniedziałek pogodnie, tylko na północy i wschodzie więcej chmur i tam przelotny deszcz. Coraz cieplej, temperatura minimalna od 10°C do 16°C, maksymalna od 20°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.
Od wtorku do czwartku słonecznie, ale okresami będzie się chmurzyć i szczególnie na północy i zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 12°C do 20°C. Temperatura maksymalna od 25°C do 35°C; chłodniej nad morzem, od 20°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach porywisty, z kierunków południowych, tylko w środę i czwartek nad morzem północny - czytamy na imgw.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić