Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

"Uwaga!". Pilne wieści z IMGW. Chodzi o cały kraj

5

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę pogody na najbliższe godziny i weekend. Czego należy się spodziewać? Okazuje się, że w nocy z piątku (21 czerwca) na sobotę (22 czerwca) może być bardzo niebezpiecznie!

"Uwaga!". Pilne wieści z IMGW. Chodzi o cały kraj
W nocy mogą wystąpić burze (Adobe Stock)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ogłosił, że w piątek (21 czerwca) na wschodzie kraju będzie pogodnie i słonecznie, zaś na zachodzie po południu wzrost zachmurzenia aż do wystąpienia burz i tam opady do około 35 mm.

W nocy miejscami na Suwalszczyźnie mgły, ograniczające widzialność do około 500 m. Temperatura w dzień od 24°C do 28°C, upalnie na południowym zachodzie – od 30°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany z przeważnie z kierunków południowych. W trakcie burz porywy do 90 km/h - czytamy na stronie internetowej IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wielkie show w Korei Północnej. Putin witany jak król

Jednocześnie ogłoszono, że noc z piątku (21 czerwca) na sobotę (22 czerwca) może być naprawdę niebezpieczna. Możliwe są nawet trąby powietrzne.

Uwaga! W nocy z piątku na sobotę burze możliwe w całym kraju. W południowej połowie Polski w trakcie burz suma opadów do 40 mm, a porywy wiatru nawet do 120 km/h. Dodatkowo możliwe trąby powietrzne i opady dużego gradu - zaznacza IMGW.

Taki będzie weekend. IMGW już wie

Eksperci z IMGW podzielili się także prognozą pogody na weekend.

W sobotę na zachodzie zachmurzenie duże z postępującymi rozpogodzeniami, w centrum i na wschodzie opady deszczu oraz burze. Suma opadów na wschodzie w trakcie burz do 40 mm. Temperatura w dzień od 21°C na północnym zachodzie do 29°C na Lubelszczyźnie. Chłodniej nad samym morzem – około 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, stopniowo od zachodu skręcający na kierunki zachodnie. W trakcie burz porywy do 100 km/h.
W niedzielę na południu pogodnie, zaś na północy możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura w dzień od 17°C nad morzem, około 20°C w centrum, do 26°C na południu. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h - ogłosili.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić