oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Zimowe kurtki się jeszcze przydadzą. W weekend spadnie śnieg. Gdzie?

2

Choć wiele osób już pożegnało się z zimowymi strojami, trzeba będzie je ponownie wyjąć z szafy. Przez nasz kraj przetaczać będą się kolejne fronty atmosferyczne. Miejscami spadnie śnieg. Nocami temperatura przy gruncie do nawet -6°C. W dzień będzie cieplej, ale tylko gdzieniegdzie temperatura przekroczy 10°C. Taką pogodę przyniesie nam najbliższy weekend!

Zimowe kurtki się jeszcze przydadzą. W weekend spadnie śnieg. Gdzie?
Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W prognozach na weekend śnieg. (Ventusky)

Ostatnie dni upływają nam pod znakiem zdecydowanie niższych temperatur. Nadchodzący weekend niewiele w tej kwestii zmieni. W piątek chłodny front przesunie się za nasze wschodnie granice, ale tu za nim do naszego kraju wkroczy kolejny front. Arktyczne powietrze ustąpią nieco łagodniejszym masom powietrze polarnego. W najbliższych dniach będą nasz kraj napływać na przemian arktyczne i polarne masy powietrza.

Jego napływ warunkowany jest przez wiry niżowe związane z ośrodkiem niskiego ciśnienia i znajdującym się na zachód od niego wyżem. - Dla naszego kraju oznacza to zmienne zachmurzenie kłębiaste oraz formowanie się kolejnych frontów atmosferycznych w wilgotnych masach powietrza, a także wszelkiego rodzaju opady — informuje TVN 24.

Już w nocy z czwartek na piątek lokalnie pojawiają się przymrozki. Przy gruncie lokalnie temperatura spadnie do -5°C, a nawet -6°C. IMGW wskazuje, że najchłodniej ma być w centrum i na południu kraju. Tu od -3°C do 1°C. Cieplej nad morzem i na krańcach zachodnich — od 2°C do 4°C.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dubaj pod wodą. Ulice zamieniły się w rwące potoki

W piątek 19 kwietnia należy spodziewać się pochmurnej aury z towarzyszącymi jej opadami deszczu. IMGW ostrzega, że na wschodzie mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem, a w górach także śniegu. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy od 7 stopni nad Morzem do 11°C w południowej części kraju.

Prognoza pogody na weekend

W sobotę nadal pochmurnie. Na wschodzie kraju pojawią się opady deszczu i burze. Deszcz, deszcz ze śniegiem i sam śnieg prognozowane są na Zachodzie. Najintensywniejszych opadów powinni się spodziewać mieszkańcy Pomorza. Mocno popada także w Sudetach. W dzień na termometrach od 3°C do 9°C na Zachodnie. Na Wschodzie nieco cieplej od 7°C do 12°C. W nocy przymrozki jedynie na Suwalszczyźnie.

Pod znakiem deszczu upłynie nam również niedziela 21 kwietnia. Deszczu i deszczu ze śniegiem należy się spodziewać przede wszystkim w północnej części Polski. W Karpatach spodziewane są opady śniegu. W nocy będzie chłodno do -4°C na południowym zachodzie. W dzień temperatura nieco wyższa — od 2°C do 12°C.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić