Michał Nowak
Michał Nowak| 

Dziś w TV najdłużej oklaskiwany polski film

31

W piątkowy wieczór warto zobaczyć "Chce się żyć" z wybitną rolą Dawida Ogrodnika. Film wzrusza, bawi i uczy w każdej scenie.

Dziś w TV najdłużej oklaskiwany polski film
(Materiały prasowe)

Świetny obraz nagrodzony na międzynarodowych festiwalach. Zdobywca pięciu Orłów, Srebrnego Lwa oraz Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego filmu na Festiwalu w Gdyni. „Chce się żyć” to wzruszająca historia Mateusza, który wbrew poważnej chorobie podejmuje poruszającą walkę o godność i szczęście.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach. "Chce się żyć" to pierwszy polski film, w którym głównym bohaterem jest osoba niepełnosprawna. W tej roli oglądamy genialnego Dawida Ogrodnika.

Pierwszy raz w polskim kinie głównym bohaterem filmu jest osoba niepełnosprawna. Po raz pierwszy mamy okazję przyjrzeć się z bliska tematowi, na który wcześniej "nie wolno było nam się gapić". Z początku jesteśmy zaintrygowani, ale jednocześnie oglądamy Mateusza z wstydliwą niechęcią. Przy pierwszych minutach pojawia się uczucie dyskomfortu, które bardzo szybko zostaje wyparte przez naszą akceptację. To właśnie ten kontrast reakcji uświadomi nam skalę problemu, o którym opowiada film Pieprzycy. Natomiast jego sukces wynika z naszego zaangażowania w historię i z irracjonalnej potrzeby przebywania w świecie Mateusza jak najdłużej – pisała w recenzja dla WP Film Katarzyna Kasperska.

„Chce się żyć”, TVP HD, 23:30

Zobacz także: Dawid Ogrodnik o dziennikarzach

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić