Michał Nowak
Michał Nowak| 
aktualizacja 

Dziś w TV oscarowy hit. Liczba statuetek mówi sama za siebie

130

W czwartkowy wieczór pokazany zostanie obraz, który poznać powinien każdy fan kina wojennego. Emisja rozpoczyna się dopiero o 23:55, ale dla "The Hurt Locker. W pułapce wojny" warto zarwać noc. Kto może niech nastawi nagrywarkę. Będą też powtórki.

Dziś w TV oscarowy hit. Liczba statuetek mówi sama za siebie
(Materiały prasowe)

Nagrodzony sześcioma Oscarami. Film Kathryn Bigelow oparty jest na faktach. Obraz byłej żony Jamesa Camerona przedstawia historię grupy amerykańskich żołnierzy, którzy znajdują się na misji w Iraku. Grupa saperów odlicza ostatnie dni do powrotu do domu. Wśród nich znajduje się starszy sierżant sztabowy William James znany ze swojej odwagi oraz niekonwencjonalnych metod pracy. Choć wojskowi myślami są już w ojczyźnie, na każdym kroku muszą uważać, by nie paść ofiarą wroga.

Emocje sięgają zenitu. Adrenalina jaka towarzyszy pracy saperów w filmie Bigelow udziela się także widzom. Obraz bardzo szybko utożsamia nas z głównym bohaterem (w tej roku Jeremy Renner). Nie ma tutaj tanich zagrywek, szybkich strzelanin i pościgów. Jest dramat cywilów, bezwzględność wroga i wiecznie tykający zegar. Czyny jakich dokonują saperzy są czystym szaleństwem. Po czymś takim nie da się już wrócić do normalnego życia. "Hurt Locker" to z pewnością jeden z najlepszych dramatów wojennych w historii.

"The Hurt Locker. W pułapce wojny", 23:55, Stopklatka TV.

Będzie powtórka. Tym, którzy filmu nie mogą zobaczyć dziś, przypominamy, że jego emisja na kanale Stopklatka TV zostanie powtórzona w czwartek 31 stycznia o 22:10.
>

Zobacz także: Zobacz także: Kolejny projekt oscarowego scenarzysty ''The Hurt Locker'' i ''Wroga numer jeden''
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić