Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawiurs. Greta Thunberg ma COVID-19? Mówi o objawach

329

Szwedzka aktywistka udzieliła wywiadu jednemu z międzynarodowych magazynów. Greta Thunberg przyznała w rozmowie, że obecnie pozostaje w kwarantannie. 17-latka nie została do niej zmuszona – sama zdecydowała się na tymczasową izolację. Miała istotny powód.

Koronawiurs. Greta Thunberg ma COVID-19? Mówi o objawach
(Getty Images, Leon Neal)

17-letnia aktywistka obecnie nie bierze udziału w strajku klimatycznym. Ze względu na zagrożenie wynikające z pandemii koronawirusa Greta Thunberg zaapelowała do swoich zwolenników, aby zaprzestali protestów i przestrzegali zaleceń lekarzy oraz naukowców.

Obecnie Greta Thunberg nie tylko zaprzestała publicznych występów, lecz także przebywa w izolacji. 17-letnia szwedzka aktywistka zdradziła powód w wywiadzie dla naukowego tygodnika "New Scientist".

Koronawirus. Dlaczego Greta Thunberg zdecydowała się na kwarantannę?

Greta Thunberg zdecydowała się na kwarantannę, ponieważ zaobserwowała u siebie symptomy koronawirusa. Doświadczyła ich nie tylko 17-latka, lecz także jej ojciec, szwedzki aktor Svante Thunberg.

Zobacz także: Zobacz też: Objawy koronawirusa. Tak choroba niszczy organizm dzień po dniu

Problemy zdrowotne ojca i córki zaczęły się po powrocie ze Środkowej Europy. W obawie, że w trakcie międzynarodowej podróży doszło do zarażenia, Greta Thunberg zdecydowała się na dobrowolną kwarantannę. Dodatkowo 17-latka i jej ojciec zaczęli odczuwać zmęczenie, pojawił się u nich również suchy kaszel, a to charakterystyczne objawy koronawirusa.

Jak podaje "New Scientist", Svante Thunberg czuł się gorzej niż córka. Jednak żadne z nich nie zostało przebadane na obecność koronawirusa, ponieważ w Szwecji testom są poddawane wyłącznie ciężko chore osoby. Greta Thunberg przyznała, że byłaby zaskoczona gdyby chorowała na zwykłą grypę, ponieważ jej symptomy dokładnie odpowiadały COVID-19.

Izolacja aktywistki trwała około dwóch tygodni. Jak zapewniła na Facebooku, czuje się już całkiem dobrze. Zaapelowała do fanów, aby nie bagatelizowali takich objawów jak kaszel czy zmęczenie. Zauważyła, że młodzi ludzie często doświadczają łagodnych objawów koronawirusa, a w konsekwencji lekceważą zagrożenie i zarażają starsze osoby, dla których COVID-19 stanowi śmiertelne zagrożenie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić