Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Lista "nowych grzechów". Zobacz, z czego trzeba się spowiadać

450

Katolicy często nie wiedzą, że część z ich zachowań to grzechy, z których powinno się wyspowiadać. A jednak wielu księży przekonuje, że nie można o nich zapominać w konfesjonałach.

Lista "nowych grzechów". Zobacz, z czego trzeba się spowiadać
(East News)

Przede wszystkim nie należy zapominać o grzechach popełnianych przy komputerze. Księża, z którymi rozmawiali dziennikarze "Gazety Wrocławskiej" przypominają, że wyspowiadać trzeba się np. z hejtowania w sieci, bo to szerzenie nienawiści do drugiego człowieka.

Korzystając z pirackiego oprogramowania, oglądając pirackie filmy, czy słuchając pirackiej muzyki działamy przeciw przykazaniu "nie kradnij" - dodaje "Gazeta Wrocławska".

Zobacz także: Zobacz także: "Ludzie potrafią zabawić się na śmierć". Ks. Henryk Zieliński tłumaczy, o co chodzi w Wielkanocy

O swoich grzechach często zapominają też kierowcy. To właśnie niebezpieczna jazda (która ma występować przeciwko przykazaniu "nie zabijaj") jest grzechem, z którego ludzie rzadko się spowiadają. Jednak według księży powinni. Podobnie jak ci, którzy zanieczyszczają środowisko, paląc w piecach odpadami.

Narażamy w ten sposób zdrowie i życie swoje i ludzi mieszkających w pobliżu, zatem bez wątpienia popełnia się grzech - tłumaczy "Gazeta Wrocławska".

Lista "nowych grzechów" jest dłuższa. Znalazły się na niej m.in. stosowanie hormonalnej antykoncepcji, oszustwa finansowe, zapłodnienie metodą in vitro, życie w konkubinacie, a także stosowanie mobbingu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić