o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Odtworzyli twarz Marii Magdaleny. Wielka tajemnica chrześcijaństwa rozwiązana

269
Podziel się

Naukowiec Philippe Charlier z Uniwersytetu w Wersalu oraz grafik Philippe Froesch odtworzyli twarz świętej Marii Magdaleny.

Odtworzyli twarz Marii Magdaleny. Wielka tajemnica chrześcijaństwa rozwiązana
(Youtube.com)
bDTqSBPF

Trójwymiarową rekonstrukcję stworzono na podstawie 500 zdjęć czaszki kobiety. Później za pomocą programu graficznego Zbrush nałożono wirtualną skórę. To sposób, z którego niejednokrotnie korzysta policja na całym świecie. W efekcie powstała realistyczny portret kobiety, która według Biblii była przy ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa - podaje serwis news.com.au.

Czaszka, na której się wzorowano, pochodzi z bazyliki w Saint-Maximin-la-Sainte-Baume we Francji. To właśnie na Lazurowe Wybrzeże miała uciec Maria Magdalena wraz z łazarzem i Martą z Betanii w czasie prześladowań wyznawców Chrystusa. Jej sarkofag wykonany z marmuru odkryto w XIII wieku podczas renowacji tamtejszej bazyliki. Po podniesieniu wieka świadkowie czuli podobno słodki zapach.

bDTqSBPH

W sarkofagu znaleziono też notkę. Na kawałki glinianej tabliczki pokrytej woskiem było napisane "To ciało błogosławionej Marii Magdaleny". Mimo tego naukowcy wciąż nie są do końca pewni, czy to rzeczywiście ciało bohaterki Pisma Świętego. Jak jednak mówi Philippe Charlier, to bardzo ważne znalezisko i chcieli po prostu nadać mu ludzkich cech.

Czaszka oraz włosy rzekomo należące do Marii Magdaleny wciąż znajdują się w bazylice. Osadzone w złotym relikwiarzu za kuloodpornym szkłem są celem wielu pielgrzymek. W sarkofagu były też jeszcze pozostałe kości, ale zaginęły podczas rewolucji francuskiej.

Zobacz także: Zobacz też: Starożytne grobowce przyszłością Egiptu? Władze czekają na kolejne odkrycia

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTqSBPN
bDTqSBQi
KOMENTARZE
(269)
Ja
4 lata temu
Ludzie lubią bajki.
08
4 lata temu
Tiaaa... do rekonstrukcji twarzy potrzebna jest cała czaszka a w szczególności okolice "uszu", a ty jak widac mamy tylko "przednia część". Zatem to nic innego jak lokowanie produktu tj programu graficznego.
fdsfdff
4 lata temu
Jest w biblii napisane, żeby nie tworzyć sobie wizerunków bożków, ani nie modlić się do przedmiotów, a ludzie robią pielgrzymki do włosów.
bDTqSBQj
roko
4 lata temu
Nie była zbyt ładna. Niewiem jak Jezus mógł sie w niej zakochać
Ala
4 lata temu
Dobry chwyt reklamowy. W dzisiejszych czasach wierza jeszcze w takie maryjne bajki I to nie tylko w Polsce. Gdzie indziej text sa religijne dziewice I inne dziwactwa
Najnowsze komentarze (269)
Buzka
4 lata temu
Oj bzdura na resorach
Silent
4 lata temu
Kolejni co napędzają bajki religijne. To smutne:(
Janusz
4 lata temu
Polacy tego typu rekonstrukcje robią od lat -dokonano np. rekonstrukcji twarzy Mikołaja Kopernika. Możliwości tego typu rekonstrukcji wynikają w dużej mierze z badań radzieckiego antropologa Michaiła Gierasimowa. Możemy ich lubić albo nie lubić ale taka jest właśnie prawda - to "metoda Gierasimowa" pozwala na odtworzenie wyglądu twarzy a nie program taki czy inny (który zapewne w tym zakresie niewątpliwie oparty jest na wynikach pracy w/w uczonego).
qwerty
4 lata temu
Dlaczego Łazarz w tekście napisano z małej litery? Czyżby piszący ten tekst nie wiedział, że to imię a imiona pisze się z dużej litery?
AniaK
4 lata temu
Wypisz wymaluj moja Babcia Ania. Ja jestem chyba trochę bardziej podobna do Dziadka :)
Arek
4 lata temu
Teraz czas na odtworzenie wyglądów Adama i Ewy prze i po wyrzuceniu z raju.
grzeczna...
4 lata temu
dzisiaj też niektóre kurtyzany sie nawracaja, biora ślub dla niepoznaki ze starszym milionerem
grzeczna...
4 lata temu
jak to sie ma do pierwszej kobiety na świecie wg biblii Ewy co poczeła z Adamem sostra z bratem, żenua i głupoty wciska kler naiwnym, która z partii w Polsce unieważni konkordat ta wygra, nikt normalny nie bedzie już głosowac na popis
bDTqSBQb
Mojżesz
4 lata temu
Jezus miał urodę arabską. Tam nie było białych ludzi ! Tylko głupie mohery nigdy tego nie pojmą bo na obrazach to jest nieskazitelny czystej krwi Europejczyk. ehhh
Kamila
4 lata temu
I BIBLIA I SAMA RELIGIA TO JEDEN WIELKI STEK BZDUR!!!!!!! WYMYSLONE TO JEST WSZYSTKO PRZEZ SAMYCH LUDZI DLA LUDZI! WSZYSTKO TO JEST ZMYSLONE, A LUDZIE ŁYKAJA TE BZDURY JAK SWIEZE BUŁECZKI NIE MYSLAC PRZY TYM W OGÓLE1 TO JEST JAK NARKOTYK I HIPNOZA! JEST TYLKO KOSMOS A NIE ZADEN WYMYSLONY BÓG ITD :)
PRALA
4 lata temu
Ładniejszej nie mogli wymyśleć tylko jakąś dziką z czarnymi oczami i wielkim nochem no prosze was przeciesz magdalena była podobna do Pameli Anderson
ah
4 lata temu
Nie mój typ.
Nia
4 lata temu
czyli żona Jezusa?
marcowy
4 lata temu
Maria Magdalena to była nawrócona grzesznica ( ponoć prostytutka), która była też świadkiem zmartwychwstania Jezusa, a niego jego matką. Wszystkie te nowości i ciekawostki są by zrobić sobie reklamę.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić