Adam Małysz przeżył horror pogodowy. "Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim"

48

Adam Małysz będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o drodze z Klingenthal do domu po Pucharze Świata w skokach. Warunki atmosferyczne na drodze były fatalne. Polski mistrz opowiedział o sytuacji, która zdarzyła mu się pierwszy raz w życiu.

Adam Małysz przeżył horror pogodowy. "Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim"
Adam Małysz (Instagram)

Tegoroczna zima jest znacznie bardziej sroga niż poprzednia. Kolejny jej atak trwa od kilku dni w Polsce i innych krajach europejskich. W niektórych regionach jest bardzo silny mróz, w innych intensywnie sypie śnieg, a jeszcze w kolejnych pada marznący deszcz.

Prawdziwy horror pogodowy przeżył podczas ostatniej podróży z Niemiec do Polski Adam Małysz. Podczas weekendu dyrektor do spraw skoków i kombinacji norweskiej był z polską reprezentacją skoczków w Klingenthal. Na miejscowej Vogtlandarenie odbyły się dwa indywidualne konkursy Pucharu Świata.

Biało-Czerwoni pokazali się w nich z bardzo dobrej strony. Udana była zwłaszcza sobota, gdy na drugim stopniu podium stanął Kamil Stoch. W niedzielę aż tak pięknie nie było, ale miejsca w dziesiątce Stocha i Kubackiego można było uznać za dobre wyniki.

Po zawodach polscy skoczkowie z całym sztabem szkoleniowym spakowali się i ruszyli w drogę powrotną do kraju. Ta była istnym koszmarem. Padał śnieg, wiał silny wiatr, a do tego pojawiły się marznące opady deszczu przy -7 stopniach Celsjusza!

"Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, żeby przy - 7 stopniach padał deszcz, a później marzł na szybie" - napisał na swoim profilu na Instagramie Adam Małysz, który pokazał także jak wyglądał jego czarny Mercedes po tak ciężkiej drodze. Zobaczcie:

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Swój wpis wybitny przed laty skoczek narciarski wykorzystał również do tego, by zaapelować do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności właśnie teraz, gdy cała Polska musi zmagać się z ostrym atakiem zimy.

Warunki na drodze są teraz bardzo zdradliwe, dlatego uważajcie i jedźcie ostrożnie - podkreślił Adam Małysz.
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: takiego gola nie powstydziłyby się największe gwiazdy futbolu!
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić