o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
|

Skandaliczne noty dla Dawida Kubackiego. Kibice mocno krytykują

87
Podziel się

"Oceny to kpina", "Przykro, że sędziowie Cię nie docenili", "Ale się wkurzyłam" - to tylko kilka z wielu komentarzy kibiców po skandalicznych ocenach dla Dawida Kubackiego w Klingenthal. Dwie noty dla Polaka trudno racjonalnie wytłumaczyć.

Skandaliczne noty dla Dawida Kubackiego. Kibice mocno krytykują
Dawid Kubacki ląduje na 146. metrze w Klingenthal (YouTube)
bEqDYalh

Od początku tego sezonu noty sędziów wzbudzają wielkie kontrowersje. Niejednokrotnie polscy skoczkowie wylądowali znakomicie, zwłaszcza bardzo dalekie skoki, a noty mieli bardzo słabe. Z kolei Halvor Egner Granerud czy Markus Eisenbichler często mają spore kłopoty przy lądowaniu, a mimo to dostają wysokie noty.

W Klingenthal dwóch sędziów znów dało niezły popis. Chodzi o finałowy skok Dawida Kubackiego. Polak leciał i leciał. Wykorzystał wysoką belkę, mocny wiatr pod narty i prawie pobił rekord skoczni. Wylądował aż na 146. metrze, zaledwie pół metra mniej niż rekord obiektu. Co jednak najważniejsze, Polak dobrze wylądował skok. Wykonał porządny telemark. Zasłużył na co najmniej noty po 18 punktów. Zobaczcie:

bEqDYalj
Zobacz także: Dawid Kubacki otarł się o rekord skoczni w Klingenthal!

Czech, Niemiec i Włoszka prawidłowo ocenili polskiego skoczka. Przyznali oceny po 18,5 punktu. Austriak, a zwłaszcza Francuz skompromitowali się. Przyznali odpowiednio 17,5 oraz 17 punktów. Zwłaszcza druga nota rozwścieczyła komentatorów i kibiców.

bEqDYalp

Co prawda nawet z perfekcyjnymi ocenami mistrz świata nie stanąłbym w niedzielę na podium, ale nie ma wątpliwości, że za skok na taką odległość i lądowaniem telemarkiem zasłużył na lepsze oceny. Ostatecznie skończył konkurs na 7. miejscu, a wpływ na to miało dużo odjętych punktów za wiatr i skoki z wyższej niż rywale belki startowej.

Obojętnie obok skandalicznych not dla polskiego skoczka nie przeszli jego kibice. Na Instagramie, pod wpisem Dawida Kubackiego o konkursie, pojawiło się wiele negatywnych opinii o arbitrach.

"Te oceny za skok to jakaś kpina", "Sędziowie według własnego widzimisię", "Niedoceniony, ale zawsze uśmiechnięty", "Przykro, że sędziowie nie docenili takiego skoku", "Ale się wkurzyłam jak dali 17" - czytamy w komentarzach pod wpisem skoczka.

bEqDYalq

Sam Dawid Kubacki niedzielne skakanie w Klingenthal podsumował tak: Takie latanie to my lubimy.

Zobacz także: Żużel. Brak zimowego zgrupowania kadry. Zawodnicy nie są szczęśliwi z tego powodu
bEqDYalK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
Furman
6 miesięcy temu
Handlują notami jak kiedyś w GS-ach nawozami
pat
6 miesięcy temu
teoretycznie oceniają styl skoku więc każdy piękny skok nawet na 100 metrów powinien dawać 20?!
zibi
6 miesięcy temu
A Grabowski Ferdek w tańcu z gwiazdami zawsze dawał dychę. może w sędziowaniu skoków by się sprawdził.
bEqDYalL
Kkk
6 miesięcy temu
Parę dni temu był artykuł jak to norwescy badacze profesorowie zanalizowali noty dla skoczków. I wyszło Im, że najbardziej zawyżone były dla Rosjan, a na drugim miejscu dla Polaków. Teraz te profesory coś nic nie piszą
loo
6 miesięcy temu
... zafajdani sędziowie... rozgonić to całe sędziowskie towarzystwo na cztery wiatry... obecny sezon, to totalna kompromitacja sędziów, którzy wypaczają ten sport...
Erwin Meyer
6 miesięcy temu
Kto pisze te artykuły? Ludzie zanim coś opublikujecie, czytajcie... Błąd goni błąd...
Oktet
6 miesięcy temu
A co robi trener. Dlaczego nie walczy o noty. Przeciez to zaniza miejsca w lokacie. Do roboty PZN.
Metry
6 miesięcy temu
tylko odleglosc powinna sie liczyc,(ustana), bo jest wymierna a oceny...jak widac.
ddd
6 miesięcy temu
Po co to oglądacie ? Ten sport uprawia garstka ludzi na świecie, do tego niejasne zasady, oceny, jak przy jeździe figurowej na lodzie. Pooglądajcie zjazdy alpejskie, slalom, to się może podobać, nie hop, siup, i wynik z kapelusza.
Tecnobik
6 miesięcy temu
A gdyby wprowadzić zasadę, że przy lądowaniu poza rozmiar skoczni HS nie odejmuje się punktów za brak telemarku? W końcu nie bez powodu jest to linia bezpieczeństwa.
Dziadek
6 miesięcy temu
Oceny sędziów swoją drogą,ale cyrki w wykonaniu p. Sedlaka przebijają wszystko.To nie pierwszy raz, kto jest czyim asystentem
bolko
6 miesięcy temu
powinni skakac w hali bez wiatru bez telemarku bez kombinezonu tylko odległosc skoku
Pele
6 miesięcy temu
Francuz i skoki ? Równie dobrze mógł tam być Egipcjanin
bEqDYalD
jaja
6 miesięcy temu
Austria i Francja-co tu komentować? Sport dla nich już dawno nie istnieje
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić