Alcaraz zaliczył wpadkę. Podobnie jak Świątek

1

Carlos Alcaraz podczas świętowania triumf w turnieju wielkoszlemowym Wimbledon 2023 zaliczył wpadkę, która niedawno przydarzyła się też Idze Świątek.

Alcaraz zaliczył wpadkę (Twitter, Wimbledon, Roland Garros)

Niedzielny finał singla mężczyzn na Wimbledonie 2023 napełnił widzów wielkimi emocjami. Carlos Alcaraz i Novak Djoković rywalizowali na głównym korcie przez cztery godziny i 42 minuty, rozgrywając aż pięć setów.

Ostatecznie to najwyżej rozstawiony reprezentant Hiszpanii, triumfował wynikiem 1:6, 7:6(6), 6:1, 3:6, 6:4.

Przed tym meczem myślałem, że nie jestem gotowy, by wygrać z Novakiem w pięciu setach. Ale teraz prawdopodobnie zmienię zdanie. Zapamiętam, że stać mnie, aby rozegrać z nim pięć dobrych partii, pełnych wymian i świetnego tenisa, oraz wytrzymać to fizycznie i mentalnie - mówił Hiszpan na korcie, niedługo po zakończeniu spotkania.

A później rozpoczął świętowanie, które obfitowało także w różne aktywności medialne. W poniedziałek 20-latek był gościem telewizji CNN. W pewnym momencie prowadzący poprosili go, aby pokazał puchar za wygraną na Wimbledonie. Gdy brał trofeum, to na chwilę wysmyknęło mu się z rąk. Mała wpadka wywołała dużo śmiechu u tenisisty i u dziennikarzy.

Podobną zaliczyła Iga Świątek, kiedy triumfowała we French Open 2023. Kiedy po wygranym finale z Karoliną Muchovą uniosła puchar do góry, pokrywka trofeum upadła na kort. Polka była lekko skonsternowana, ręką zakryła usta i poczekała aż ktoś z organizatorów podniesie z ziemi brakujący element.

Dodajmy, że Świątek jest liderką światowego rankingu WTA, a Alcaraz liderem światowego rankingu ATP. Polka pogratulowała Hiszpanowi po wygranej na kortach w Londynie.

Gratulacje mistrzu! To był niesamowity występ - napisała 22-latka w mediach społecznościowych.