o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
|

Aleksander Kwaśniewski wspomina podróże po świecie. Zaskoczył go mieszkaniec Wysp Karaibskich

8
Podziel się

Aleksander Kwaśniewski z wielkim uznaniem wypowiada się o Robercie Lewandowskim. Były prezydent RP podkreśla jednak, że napastnik Bayernu nie jest jedynym znanym polskim piłkarzem na świecie. Opowiedział pewną historię z Wysp Karaibskich.

Aleksander Kwaśniewski wspomina podróże po świecie. Zaskoczył go mieszkaniec Wysp Karaibskich
Aleksander Kwaśniewski (Getty Images)
bDXHuqrp

Najprawdopodobniej Robert Lewandowski zostanie wybranym najlepszym piłkarzem 2020 roku przez UEFA. W czwartek napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski ma odebrać tą nagrodę w Nyonie.

Lewandowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców na świecie. Pełen uznania dla jego umiejętności jest również Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent RP określa go jednym słowem: "profesjonalista".

bDXHuqrr
Widziałem wielu bardziej utalentowanych piłkarzy, którzy osiągnęli dużo mniej niż on, bo nie byli tak zdyscyplinowani i skupieni na swoich celach. Lewandowski, właśnie dzięki profesjonalnemu podejściu, wykorzystuje swój talent do maksimum - podkreślił Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

32-latek jest zdecydowanie najlepszym polskim napastnikiem w ostatnich latach. Wcześniej nasz kraj także mógł się pochwalić jednak wybitnymi zawodnikami takimi jak Zbigniew Boniek czy Grzegorz Lato. Zwraca na to uwagę Aleksander Kwaśniewski, wspominając pewną sytuację z Wysp Karaibskich podczas jego podróży po świecie.

Wśród moich znajomych z międzynarodowej polityki jest wielu piłkarskich kibiców, znawców futbolu. Ale powiem panu coś ciekawszego. W czasie moich podróży po świecie, czy to w Ameryce Południowej, czy w Australii, znają trzech polskich piłkarzy - Latę, Bońka i Lewandowskiego.
bDXHuqrx
Jakiś czas temu byłem na jednej z Wysp Karaibskich i jeden z miejscowych mnie zaskoczył, bo jak usłyszał, że jestem z Polski, od razu zaczął powtarzać "Lato, Lato, great player". Jednak ostatnio w takich sytuacjach najczęściej wymieniane nazwisko to Lewandowski. Uważam, że jest tylko dwoje polskich sportowców o takiej rozpoznawalności. Robert i Agnieszka Radwańska - podkreślił były prezydent RP dla WP SportoweFakty.

Aleksander Kwaśniewski był prezydentem RP w latach 1995-2005.

Zobacz także: PKO Ekstraklasa. Będzie więcej kibiców na stadionach? Jasne stanowisko ligi
bDXHuqrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
777\\\
7 miesięcy temu
JP2 Wałęsa i Penderecki
Gość
7 miesięcy temu
A nie zaskoczył go czasem kambodzanski wirus, który odebrał mu możliwość pionowego chodzenia jak normalny człowiek tylko rzucił na kolana dzięki czemu pan prezydent odpalił napęd 4x4 na cmentarzu w Charkowie?
karol1karol
7 miesięcy temu
Ty se wspomnij jak Polskę sprzedaleś wraz z Tuskiem
bDXHuqrT
Pompa🤣
7 miesięcy temu
Pewnie pił pił pił i dalej pił i nic🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Margarita35
7 miesięcy temu
Tylko Dwoje?A gdzie Anita Włodarczyk Paweł Fajdek Justyna Święty Ersetic Adam Kszczot Justyna Kowalczyk Adam Małysz Robert Korzeniowski i wielu innych którzy zakonczyli karierę bądź odeszli a tworzyli wspaniałą historię polskiego sportu? Mniej alkoholi we krwi wiecej wiedzy o sporcie!
Margarita35
7 miesięcy temu
Latę? Nazwisko jest nieodmienne jak rzeczownik pospolity!! A WSTYD!!
Krycha
7 miesięcy temu
no i ?????????
🤔🤔🤔
7 miesięcy temu
Lewandowki nie ma powodòw by być zadowolony że akurat sztangista 0,5 mówi o nim.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić