Artur Szpilka przestraszył się "Don Kasjo"? Mocny głos włodarza PRIME

4

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński wyznał, że w marcu miało dojść do jego starcia z Arturem Szpilką. Problem w tym, że jego zdaniem, zawodowy pięściarz przestraszył się tego pojedynku. Dlaczego?

Artur Szpilka przestraszył się "Don Kasjo"? Mocny głos włodarza PRIME
Artur Szpilka przestraszył się "Don Kasjo"? Mocny głos włodarza PRIME (YouTube)

Artur Szpilka jest profesjonalnym sportowcem, jednak jakiś czas temu wkroczył do świata freak-fightów. Do walki z Denisem Załęckim podchodził z dużym dystansem. Chodzi oczywiście o to, że wcześniej jednoznacznie łączony był z profesjonalnymi sportami walki.

Tym razem jednak przyszło mu zawalczyć we "freakach" na gali High League 4 w Gliwicach. Przed samą walką było wiadomo, że jego rywal zmaga się z problemami zdrowotnymi kolana. To potwierdziło się już w klatce.

Walka w formule MMA nie trwała długo. Kontuzjowane kolano "Bad Boya" nie wytrzymało przy próbie wyprowadzenia tzw. back fista i sędzia był zmuszony zakończyć pojedynek przed czasem w I rundzie.

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"

Szpilka po walce sygnalizował, że nie podoba mu się w środowisku freak-fightów i zamierza skupić się na boksie. Problem w tym, że już wcześniej głośno było o jego walce z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim na Prime Show MMA. Jak zdradził sam zainteresowany, do jego pojedynku miało dojść już w marcu 2023 roku.

Nie wiadomo, czy dojdzie do tej walki, bo Artur chyba o***ał zbroje! Wycofał się nagle z freak fightów, miała być walka w marcu. (...) Miałem walczyć na Prime MMA 5. Tylko widzisz no. Artur zaczął nagle zmieniać zdanie po ostatniej walce z Denisem, który nie ma żadnych umiejętności stójkowych. To jak go trafił to chyba nagle poszedł po rozum do głowy - podkreśla Kasjusz Życiński w rozmowie z portalem FanSportu.pl.

Kontuzja zamiast walki w KSW

Przypomnijmy, że Artur Szpilka miał walczyć w hitowym pojedynku gali KSW 78 z Arkadiuszem Wrzoskiem. Starcie nie dojdzie do skutku z powodu kontuzji byłego boksera. W mediach społecznościowych były pretendent do tytułu bokserskiego mistrza świata poinformował o postępach w leczeniu kontuzji kręgosłupa. Szpilka przekazał, że przeszedł już operację.

Fani zastanawiają się, kiedy 33-latek wróci do oktagonu. Tego nie wiadomo, ale Szpilkę czeka teraz kilkumiesięczna rehabilitacja.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić