Boisko zmieniło się w ring. Policja w akcji

2

W piłkarskim meczu drużyn nastolatków sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli. Wygląda na to, że sprawcy poniosą konsekwencje. Policja zajmuje się już tym incydentem.

Boisko zmieniło się w ring. Policja w akcji
Bójka w meczu drużyn młodzieżowych (YouTube, YouTube)

Na Sycylii naprzeciw siebie stanęli młodzi piłkarze klubów Gymnica Scordia i Libertas Catania Nuova. W pewnym momencie mecz przeistoczył się w regularną bójkę, a na boisku znaleźli się nie tylko krewcy zawodnicy, ale również osoby z trybun, a także rodzice próbujący chronić swoje dzieci. Szokujące nagranie opublikował w mediach społecznościowych włoski portal lasicilia.it.

Między zwaśnionymi stronami było dużo agresji. Jednego piłkarza atakowało jednocześnie kilku przeciwników. Na szczęście, na boisku nie doszło do żadnego poważnego urazu. Wydarzeniami z meczu postanowiły zająć się Włoska Federacja Piłkarska, a także lokalna policja oraz prokuratura.

To, co wydarzyło się na boisku, to najgorsza rzecz, do jakiej mogło dojść w meczu młodzieżowym. Mamy nadzieję, że już nigdy nie zobaczymy podobnych scen - napisał klub Gymnica Scordia w mediach społecznościowych.

Sandro Morgan, który jest prezydentem Narodowej Ligi Amatorów, zapowiedział już działania, mające na celu ukaranie sprawców bójki. Działacza cytuje dziennik "La Gazzetta dello Sport".

Poprosiłem policję o interwencję i ocenę sytuacji. Ponadto wysłałem dokumenty do prokuratury, aby poddać zdarzenia dodatkowej ocenie. Na pewno drużyny nie unikną kar na podstawie informacji z dostarczonych już raportów - powiedział Sandro Morgan.
Zobacz także: Obejrzyj także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić