aktualizacja 

Dziennikarz o krytycznej sytuacji w Pekinie. "Igrzyska nie powinny się odbyć"

14
Podziel się:

Koronawirus dziesiątkuje reprezentacje, które dotarły już do Pekinu na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Niemiecki dziennikarz mówi wręcz o krytycznej sytuacji.

Dziennikarz o krytycznej sytuacji w Pekinie. "Igrzyska nie powinny się odbyć"
Dostawca: PAP/EPA. (PAP, PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)

Koronawirus sieje spustoszenie wśród reprezentacji, które dotarły już do Pekinu na igrzyska. Choć wszyscy przed wylotem byli wielokrotnie testowani, organizatorzy poinformowali, że aż 36 osób otrzymało w piątek pozytywny wynik testu. W tym 19 sportowców.

Niestety, problem nie omija polskiej kadry. W piątek dowiedzieliśmy się, że pozytywny wynik badań pod kątem koronawirusa uzyskali Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Arkadiusz Skoneczny i Hubert Krysztofiak.

O krytycznej sytuacji w Pekinie mówi niemiecki dziennikarz stacji ARD, Claus Lufen. Pomimo dwóch negatywnych testów PCR przed wyjazdem do Pekinu już w Chinach otrzymał pozytywny wynik. Trafił do hotelu, gdzie odbywa się kwarantannę i przekazał niepokojące słowa.

Pomimo wszystkich środków ostrożności i warunków, które muszą być spełnione, istnieje znaczna luka, której nie można zapobiec -  powiedział Lufen, cytowany przez focus.de.
Mam wrażenie, że co godzinę do mojego hotelu przyjeżdżają jedna lub dwie nowe osoby. W tej chwili jest to bardzo krytyczna sytuacja - dodał dziennikarz, który najbliższe dni spędzi w pokoju o powierzchni 15 metrów kwadratowych.

Na koniec Lufen przyznał z całą stanowczością, że zimowe igrzyska olimpijskie w tym roku nie powinny się odbyć. Jego zdaniem impreza powinna zostać przesunięta o rok. Warto przypomnieć, że formalnie igrzyska jeszcze się nie rozpoczęły. Początek kluczowej imprezy czterolecia 4 lutego.

Zobacz także: Jak nie korzystać z wyciągu narciarskiego? Zabawne nagranie ze Stacji Czarny Groń w Małopolsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić