Bogdan Kicka| 

Iga Świątek liderką na liście płac. "Stawia jeden warunek"

8

Iga Świątek nie przestaje zachwycać i to nie tylko na korcie. Tenisistka wspięła się bowiem na szczyt listy najlepiej zarabiających sportsmenek. Agent Igi, Max Eisenbud, w wywiadzie dla brytyjskiego "The Times" porównuje jej wpływ na świat tenisa do takich legend jak Serena Williams czy Maria Szarapowa. Jaka jest tajemnica sukcesu naszej mistrzyni?

Iga Świątek liderką na liście płac. "Stawia jeden warunek"
Iga Świątek jest najlepiej zarabiającą sportsmenką na świecie (Instagram)

Iga świątek wciąż nie przestaje zachwycać. Polska tenisistka przez ponad 100 tygodni utrzymuje się na szczycie rankingu WTA i póki co niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Agent Igi Świątek, Max Eisenbud, jedna z najbardziej wpływowych osób w światowym tenisie, w wywiadzie dla brytyjskiego "The Times" podkreśla, że sukces jego podopiecznej jest wynikiem ciężkiej pracy, talentu oraz skrupulatnie zaplanowanej strategii. Duże znaczenie mają w niej umiejętności negocjacyjne.

To dzięki nim Iga podpisała kontrakty z renomowanymi sponsorami, takimi jak Nike czy Rolex. Te nie tylko wspierają jej karierę, ale również przyczyniają się do budowania jej globalnego wizerunku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: pokazała zdjęcia z plaży. Piękna tenisistka zachwyciła
Takiej tenisistki nie było od czasów Sereny Williams i Marii Szarapowej – mówi agent Igi Świątek, Max Eisenbud w rozmowie z brytyjskim "The Times".

Miliony na koncie Igi Świątek

Dane ze strony Women's Tennis Association (WTA) pokazują, że zarobki Igi Świątek tylko z turniejów przekroczyły 27 milionów dolarów, co w przeliczeniu daje prawie 110 milionów złotych - dane na koniec kwietnia 2024 roku. Dodatkowo, Iga cieszy się również dużym zainteresowaniem sponsorów, którzy w samym tylko 2023 roku przekazali jej 14 milionów dolarów.

Te imponujące dochody sprawiły, że magazyn "Forbes" uznał ją za najlepiej opłacaną sportsmenkę świata.

Jak 22-letnia gwiazda zarządza swoim dorobkiem? Iga Świątek podchodzi do finansów z dużą dozą samodzielności i odpowiedzialności. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet" wyznała, że lubi sama kontrolować swoje finanse, używając do tego m.in. tabel w Excelu. Choć przyznaje, że przyszłość może przynieść poważniejsze inwestycje, obecnie skupia się na edukacji finansowej i zarządzaniu bieżącymi wydatkami.

Amerykański agent sportowy w rozmowie ze Stuartem Fraserem z "The Times" podkreślił, że Iga jest naturalna. Nie dąży do komercjalizacji swojego wizerunku za wszelką cenę. Porównuje ją przy tym do Marii Szarapowej, która była znana z podobnej postawy.

Iga stawia jeden podstawowy warunek. Firmy i marki, które chcą od niej dużo czasu (na sesje i akcje reklamowe – red.), nie będą tu pasować. Świątek nie zamierza zawierać dziesiątek umów, bo chce przede wszystkim wygrywać wielkie turnieje, chce być świetna na korcie. Takie są jej pragnienia. A mimo wszystko, kiedy zerkniecie w portfolio Igi, to znajdziecie tam kilka niezłych marek, prawda?

Sponsorzy Igi Świątek

W kolekcji sponsorów Igi znajdują się takie firmy jak: Porsche, Rolex, Visa, Infosys, On, Lancome, Oshee czy Tecnifibre, która zaopatruję 22-latkę w sprzęt tenisowy, w tym rakietę. Świątek współpracuje z marką również przy projektowaniu sprzętu dostosowanego do jej specyficznych potrzeb. Rok temu na tej liście sponsorów było jeszcze PZU. Kontrakt nie został natomiast przedłużony.

Dużo wielkich firm chce grać z Igą w jednej drużynie, bo takiej tenisistki nie było od czasów gdy Serena Williams i Maria Szarapowa odeszły na emeryturę. Żadna dziewczyna nie była na tyle powtarzalna, by utrzymać się na szczycie dłużej. A Iga jest w tym wygrywaniu bezwzględnie konsekwentna - dodał Eisenbud.

Najbliższy mecz Igi Świątek

2 maja 2024 roku Iga Świątek zagra w półfinale turnieju Madrid Open. Po drugiej stronie siatki stanie groźna Amerykanka Madison Keys - numer 18. w światowym rankingu WTA.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić