Iga Świątek na kwarantannie! Oto najświeższe informacje

Iga Świątek po wizycie w Pałacu Prezydenckim trafiła na kwarantannę. Zakażony jest bowiem prezydent Andrzej Duda. Tenisistka na łamach mediów społecznościowych zabrała głos w sprawie.

IgaIga Świątek na kwarantannie
Źródło zdjęć: © Getty Images

W sobotę rzecznik Kancelarii Prezydenta, Błażej Spychalski, poinformował, że Andrzej Duda otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. To była bardzo istotna informacja dla... Igi Świątek, która w piątek odwiedziła Pałac Prezydencki.

Iga Świątek na kwarantannie

Prezydent odznaczył Igę Świątek Złotym Krzyżem Zasługi Orderu Odrodzenia Polski. W ten sposób Andrzej Duda docenił sukces tenisistki w tegorocznym Roland Garros. Pozytywny wynik testu prezydenta sprawił, że tenisistka i jej sztab z automatu trafili na 10-dniową kwarantannę.

Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie - napisała Iga Świątek na Twitterze.
Obecnie czytamy o procedurach, jakich powinniśmy się trzymać. Odwołaliśmy wszystkie aktywności, jakie miała zaplanowane Iga - tłumaczy w rozmowie z WP SportoweFakty menadżerka tenisistki, Paulina Wójtowicz.

Żużel. Świetne ściganie w Lesznie oraz groźny wypadek Iversena i Woffindena. Zobacz kronikę PGE Ekstraligi

Wybrane dla Ciebie