LAK| 

Jasna deklaracja. Polak odmówił gry w Rosji, mimo dużych pieniędzy

To były długie i trudne negocjacje, ale w końcu udało się porozumieć z Rosjanami. Marcel Ponitka, koszykarz reprezentacji Polski, nie chciał wracać do Permu. Rozstał się z klubem, rezygnując przy okazji z gwarantowanych dużych pieniędzy. Wiemy, gdzie zagra.

Jasna deklaracja. Polak odmówił gry w Rosji, mimo dużych pieniędzy
Marcel Ponitka (GETTY, NurPhoto)

Rosjanie w styczniu zeszłego roku wykupili jego umowę z Enea Zastalu BC Zielona Góra. Reprezentant Polski podpisał lukratywny kontrakt do końca sezonu 2022/2023. Już wiemy, że 24-latek nie wypełni tej umowy.

WP SportoweFakty ustaliły, że zawodnik rozwiązał kontrakt z Rosjanami, rezygnując tym samym z dużych pieniędzy, które miał zapewnione w kolejnym sezonie.

Trudne negocjacje

Rozwiązanie umowy wcale nie było łatwym procesem. Najpierw Rosjanie za wszelką cenę dążyli do tego, by Ponitka wrócił do Permu, ale zawodnik wprost zadeklarował, że takie rozwiązanie go nie interesuje. Udało się dojść do porozumienia, a Parma wypłaci mu wszystkie pieniądze do momentu rozstania.

Ponitką, gdy pojawił się temat rozwiązania umowy w Rosji, poważnie zainteresowały się polskie kluby. Wiemy, że kilka z nich przedstawiło mu konkretne propozycje, w tym gronie były m.in. Śląsk, Trefl czy Stal. Do głośnego powrotu do PLK jednak nie doszło, w tym czasie agencja mocno pracowała nad zagranicznym transferem. Udało się doprowadzić sprawę do końca.

Nowym klubem 24-latka będzie niemiecki Fraport Skyliners Frankfurt. W tym momencie zespół zajmuje 17. miejsce w Bundeslidze.

Przypomnijmy, że FIBA wykluczyła rosyjskie kluby z rozgrywek międzynarodowych, ale nadal nie zawiesiła rosyjskiej federacji. Możliwe, że zmieni się to 25 marca na posiedzeniu zarządu

Zobacz także: Miał zawał serca na boisku! Wrócił do gry (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić