aktualizacja 

Kamil Stoch zaskoczył. Zdradził tajemnice na temat sprzętu

3

W sobotnie popołudnie Kamil Stoch postanowił podzielić się z kibicami kilkoma ciekawostkami dotyczącymi skoków narciarskich. Tym razem w szczególności skupił się na sprzęcie.

Kamil Stoch zaskoczył. Zdradził tajemnice na temat sprzętu
Kamil Stoch (screen - Instagram) (Instagram)

Kamil Stoch co jakiś czas dzieli się z kibicami ciekawostkami dotyczącymi różnych obszarów funkcjonowania w skokach narciarskich. Niegdyś opowiadał m.in. o diecie skoczka narciarskiego, obalając mity, które mogą funkcjonować wśród kibiców.

W sobotę opublikował kolejną część ciekawostek. Tym razem skupił się na sprzęcie.

Tym co służy mi najdłużej są... narty. Jeśli nie zmienia się masa mojego ciała mogę skakać na tych samych nartach nawet dwa sezony. Równie długo mogę użytkować jeden kask. W środku jest on podzielony na panele, które da się wyjąć i wyprać, bo inaczej powstałoby w nim inne życie - przyznał.

Dalej odniósł się do kolejnych elementów osprzętu skoczka. Wyjawił, że buty zmienia co około dwa miesiące, natomiast najciekawiej było oczywiście przy kombinezonach, które często budzą mnóstwo kontrowersji w skokach narciarskich.

Zdecydowanie najczęściej zmieniam kombinezony, częściej niż przysłowiowe rękawiczki. Kombinezon ma najlepsze właściwości przez 2-3 konkursy. Jeśli widzicie mnie przez dłuższy czas w jednym kolorze, musicie wiedzieć że to tylko ten sam materiał - zdradził.
Tych, w których już nie skaczę w zawodach, używam do treningów. A te, których nie używam do treningów wędrują (po akceptacji PZN) do Evenement Zakopane (klub Kamila Stocha - red.) i po przeróbkach skaczą w nich dzieciaki - zakończył.

Aktualnie polscy skoczkowie przygotowują się do sezonu 2022/23. Już wkrótce (23 - 24 lipca) odbędzie się pierwszy konkurs Letniego Grand Prix. Cykl zainaugurowany zostanie w Wiśle. Dla Polaków będzie to pierwszy sezon pod wodzą nowego trenera, Thomasa Thurnbichlera.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić