Kiedyś zarabiał miliony. Teraz "zapukał do bram piekła"

26

Fredy Guarin w przeszłości był jednym z najlepszych kolumbijskich piłkarzy. Kilka lat po zakończeniu zawodowej kariery 37-latek przyznał, że walczy z uzależnieniem od alkoholu.

Kiedyś zarabiał miliony. Teraz "zapukał do bram piekła"
Na zdjęciu: Fredy Guarin (Licencjodawca, Instagram Fredy Guarin)

Fredy Guarin w trakcie swojej bogatej piłkarskiej kariery zwiedził wiele krajów. Przez kilka lat grał m.in. w renomowanych europejskich klubach, takich jak FC Porto czy Inter Mediolan. Wystąpił również w 57 meczach dla reprezentacji Kolumbii, z którą w 2014 roku pojechał na mistrzostwa świata do Brazylii.

Guarin karierę zakończył 10 lipca 2021 w kolumbijskim Millonarios FC. Niedługo później zaczęły się jego problemy. Kolumbijczyk zaatakował swoich rodziców. Okazało się wówczas, że znajdował się pod wpływem substancji odurzających. Wdał się również w przepychankę z próbującymi zatrzymać go policjantami.

To był jednak dopiero wierzchołek góry lodowej. Niedawno Guarin udzielił wywiadu dla magazynu "Semana" przyznał, że zmaga się z uzależnieniem od alkoholu i obecnie znajduje się na odwyku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: ZOOleszcz GKM Grudziądz wrócił z dalekiej podróży. Apator Toruń przegrał na własne życzenie
Alkohol był zawsze najgorszym wyzwalaczem tego, co widziałem. Przyznaję się, że jestem 100-procentowym alkoholikiem. Jestem na odwyku, by odzyskać pewność siebie, ale też moją rodzinę. Zapukałem do bram piekła i zdałem sobie sprawę, w jakim miejscu się znalazłem. Pozwoliłem sobie pomóc - przekazał.

Guarin przyznał, że z powodu swoich problemów stracił kontakt z żoną i dziećmi. Jak przekazał w dalszej części swojej wypowiedzi, po zakończeniu zawodowej kariery nie potrafił się pogodzić z nową rzeczywistością.

Kiedy kończyłem karierę piłkarską nie wiedziałem, co robić dalej w życiu. Przez 20 lat poświęcałem się piłce nożnej i nie przygotowywałem się na ten moment. Byłem bezradny i podejmowałem niewłaściwe decyzje. Zabłądziłem i spożywałem za dużo alkoholu. Podjąłem wiele pochopnych decyzji i zraniłem wiele osób - mówił.
Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić