|

Liga Mistrzów. Zamieszki w Paryżu po przegranym finale PSG. Zatrzymano 148 osób

2
Podziel się

Paris Saint-Germain po raz pierwszy w historii grał w finale Ligi Mistrzów. Po porażce z Bayernem pseudokibice w stolicy wpadli w szał, doszło do zamieszek.

Zamieszki w Paryżu (Twitter)
bErnIbmd

Niedzielny finał Ligi Mistrzów fani Paris Saint-Germain oglądali mecz pobliżu stadionu Parc des Princes. W drugiej połowie spotkania obrzucono funkcjonariuszy policji petardami. Podpalono pojemniki na śmieci.

Zrobiło się bardzo niespokojnie. Po porażce z Bayernem Monachium (0:1) na ulicach Paryża doszło do zamieszek i starć pomiędzy pseudokibicami PSG i policją.

bErnIbmf

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z wydarzeń na paryskich ulicach. Jak informuje "Le Figaro", zatrzymano 148 osób, które dewastowały mienie, okradały sklepy i atakowały policjantów. Wszystko wydarzyło się w pobliżu Pól Elizejskich.

Policja interweniowała w trakcie meczu. Powstrzymywała przed przepełnieniem lokali. Przypominała o obowiązku zakrywania ust i nosa. Centrum Paryża zabezpieczało 3000 funkcjonariuszy policji. Działała też żandarmeria wojskowa i strażacy.

bErnIbml

Zamieszki trwały kilkadziesiąt minut. W ich trakcie podpalano samochody, wybijano witryny sklepowe i okradano je. Policja używała gazu łzawiącego. W sumie zatrzymano 148 osób. Rannych zostało 16 policjantów. Zdemolowano 12 sklepów oraz 15 pojazdów.