aktualizacja 

"Mbappe - nie żyjesz". Gwiazda piłki zagrożona w Paryżu?

2

Kylian Mbappe już kilkakrotnie był łączony z innymi klubami niż Paris Saint-Germain. Do opuszczenia stolicy Francji mogą go skłonić nie tylko sportowe argumenty.

"Mbappe - nie żyjesz". Gwiazda piłki zagrożona w Paryżu?
Kylian Mbappe na treningu Paris Saint-Germain (Facebook, Facebook)

Reprezentant Francji jest częścią gwiazdozbioru stworzonego w Paris Saint-Germain. Szejkowie posiadają w finansowanym przez siebie zespole między innymi Lionela Messiego, Neymara oraz Gianluigiego Donnarummę. 23-letni Kylian Mbappe został wybrany przez kapitułę Globe Soccer Awards najlepszym piłkarzem minionego roku. Wygrał w tym plebiscycie z Robertem Lewandowskim.

W miejscowości Bondy na przedmieściach Paryża pojawił się niepokojący napis na murze jednego z budynków: "Mbappe - nie żyjesz". Do prowokacji odniósł się sam piłkarz i groźbę podsumował wymownym komentarzem.

"Niech ci ludzie nieco odpoczną, ponieważ takim zachowaniem upadają na dno" - napisał Mbappe.

Nienawiść wobec francuskiego piłkarza jest konsekwencją sympatii politycznych jego oraz jego rodziny. W lokalnych wyborach na mera Bondy wspierają oni Sylvine'a Thomassina, który chce powrócić na urząd po dwuletniej przerwie. Zwolennicy jego konkurenta Stehpena Hevre'a ostro atakują nie tylko kandydata na mera, ale również jego najbardziej znanego zwolennika.

Napięta sytuacja nie podoba się wielu kibicom Paris Saint-Germain. Kylian Mbappe już kilkakrotnie był łączony z innymi klubami, między innymi Realem Madryt. Nie przedłużył dotąd wygasającego wraz z końcem sezonu kontraktu z wicemistrzem Francji.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić