To trzeba zobaczyć. Oto co zrobił Kurek w jednej akcji na MŚ 2022

17

Polscy siatkarze idą jak burza na mistrzostwach świata 2022, a znakomicie z roli lidera wywiązuje się Bartosz Kurek. W jednej akcji, z wyjątkiem wystawy, 34-latek zrobił wszystko sam. To trzeba zobaczyć.

Bartosz Kurek atakuje (Twitter)

Po Lidze Narodów, w której Polacy wywalczyli brąz, ale z kretesem przegrali półfinał z USA, część fanów miała obawy, jak biało-czerwoni spiszą się na mistrzostwach świata, których nasz kraj jest współorganizatorem (wraz ze Słowenią).

Okazało się jednak, że Nikola Grbić - będący od tego sezonu trenerem Polaków - przygotował znakomicie obrońców tytułu. Od pierwszego meczu w Spodku biało-czerwoni imponują formą. W fazie grupowej wygrali wszystkie trzy mecze za 3 pkt i stracili tylko jednego seta.

Mistrzostwa świata siatkarzy 2022. Polacy szaleją

Po triumfach 3:0 z Bułgarią i Meksykiem, seta reprezentacji Polski urwała drużyna Stanów Zjednoczonych. Zwycięstwo 3:1 z USA także jest jednak bardzo wartościowe, a jeszcze bardziej cieszy styl tej wiktorii.

Gospodarze nie załamali się pierwszą partią, w której prowadzili 12:8, a mimo to przegrali 23:25. W trzech kolejnych odsłonach bardziej szanowali już wypracowaną przewagę i nie pozwolili Amerykanom wrócić do meczu.

Znakomicie, po raz kolejny, w roli lidera czuł się Bartosz Kurek. Atakujący kończył najważniejsze piłki, a także straszył rywali swoją potężną zagrywką. Niesamowitą akcję Kurek wykonał w czwartym secie przy stanie 10:10.

Najpierw zaserwował tak potężnie, że rywale "oddali" piłkę, następnie sam Kurek przyjął i po chwili skończył potężnym zbicie kontrę. To jednak na koniec, bo kilkanaście sekund później posłała na drugą stronę siatki asa serwisowego i wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie 12:10. To było jego prawdziwe show. Zobaczcie sami:

Po fazie grupowej w mistrzostwach świata siatkarzy odbędą się najpierw mecze w ramach 1/8 finału. Polacy swojego rywala w walce o ćwierćfinał poznają w środę wieczorem. Bardzo realny jest scenariusz, że z USA biało-czerwoni spotkają się jeszcze raz - tym razem w 1/4 finału.