Novak Djoković z nieprawdopodobną serią. Rywale mogą mu zazdrościć

1

Novak Djoković jak burza idzie przez tegoroczną edycję Wimbledonu. Serb pewnie wygrał cztery mecze i zameldował się w ćwierćfinale tego wielkoszlemowego turnieju. Po drodze zgubił zaledwie dwa sety. Tym samym trzeci zawodnik światowego rankingu kontynuuje zwycięską passę na londyńskich kortach. Ta trwa już naprawdę długo!

Novak Djoković może ponownie wygrać Wimbledon (GETTY, Frey/TPN)

Novak Djoković to jeden z najlepszych tenisistów w historii. W swojej ponad 15-letniej karierze wygrał aż 20 turniejów wielkoszlemowych, w tym aż dziewięciokrotnie Australian Open.

Aż trzy razy był bliski zdobycia tzw. Wielkiego Szlema. Składają się na to wygrane w Australian Open, Rolandzie Garrosie, Wimbledonie oraz US Open w tym samym roku. Było tak w 2011, 2015 oraz 2021 roku.

W tym roku walczy o siódmą wygraną (czwartą z rzędu) w Wimbledonie. Jak na razie radzi sobie świetnie - bez większych problemów uzyskał awans do ćwierćfinału.

Po raz ostatni przegrał na tym turnieju w 2017 roku! W ćwierćfinale mierzył się wówczas z Tomasem Berdychem. W drugim secie Serb poddał mecz z powodu kontuzji.

Od tamtej pory nie ma sobie równych. Wygrał już 25 kolejnych meczów z rzędu i pod tym względem zrównał się z Petem Samprasem, który zanotował tak efektowną serię w latach 1993-1996. Statystycy wyliczyli, że to czwarta najlepsza seria w historii turniejów rozgrywanych na kortach All England Club. A Serb może jeszcze podkręcić licznik.

Wimbledon 2022. Z kim zagra Novak Djoković?

W ćwierćfinale Wimbledonu Novak Djoković zmierzy się z Jannikiem Sinnerem. W starciu z Włochem będzie zdecydowanym faworytem. Kurs na zwycięstwo Serba wynosi zaledwie około 1.14, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można otrzymać 114 zł (minus 12 proc. podatku).

Mecz Novak Djoković - Jannik Sinner odbędzie się we wtorek. Początek spotkania zaplanowany został na godz. 14:30. Zwycięzca w półfinale zmierzy się z lepszym w parze David Goffin - Cameron Norrie.