Nowy ranking WTA. Iga Świątek nadal drugą rakietą świata
Iga Świątek nadal zajmuje drugie miejsce w rankingu WTA, ustępując jedynie Białorusince Arynie Sabalence. W minionym tygodniu czołówka odpoczywała i w najlepszej dziesiątce nie zaszły żadne zmiany. Spory spadek odnotowała natomiast Magdalena Fręch.
Iga Świątek wciąż utrzymuje się na drugim miejscu w światowym rankingu tenisistek. Liderką pozostaje Aryna Sabalenka z Białorusi. W minionym tygodniu czołowe zawodniczki odpoczywały, co sprawiło, że w pierwszej dziesiątce nie doszło do żadnych zmian.
Spadek Magdaleny Fręch
Magdalena Fręch, po odpadnięciu w ćwierćfinale turnieju w Guadalajarze, straciła 392 z 500 pkt rankingowych za ubiegłoroczny triumf, a tym samym przesunęła się z 30. na 47. pozycję na liście WTA. Tymczasem Magda Linette utrzymała swoją 37. pozycję.
Świątek i Sabalenka pewne występu w Rijadzie
W rankingu "Race to the WTA Finals", który wyłoni uczestniczki kończącego sezon turnieju w Rijadzie, prowadzi Sabalenka. Również Iga Świątek, zajmująca drugie miejsce, jest już pewna udziału w tym prestiżowym wydarzeniu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zillman rozpływa się nad ukochaną i komentuje swój występ w "TzG": "Czuję się jakbym zdobyła jakiś medal mistrzostw świata"
Aktualne pozycje w rankingu
Czołówka rankingu WTA na 15 września przedstawia się następująco:
- Aryna Sabalenka (Białoruś) - 11225 pkt
- Iga Świątek (Polska) - 7933 pkt
- Coco Gauff (USA) - 7874 pkt
Na kolejnych pozycjach znajdziemy Amandę Anisimovą (USA), Mirrę Andriejewą (Rosja) i Madison Keys (USA).
Różnica punktowa między Sabalenką a Świątek, która w tym tygodniu zagra w imprezie WTA 500 w Seulu, wciąż wynosi 3292.
Czytaj także: To Rosjanie napisali o Świątek. Jaśniej się nie da
Źródło: PAP