LAK| 

"Obejrzał 50 meczów Polski i... żyje!" Wskazał kandydata na trenera kadry

17

To jest najlepsza kandydatura. On przed wyjazdem obejrzał 50 meczów reprezentacji i żyje! - powiedział w swoim stylu Wojciech Kowalczyk w programie na Kanale Sportowym. Były reprezentant Polski wskazał na znanego szkoleniowca, który niedawno pracował z jednym z kadrowiczów.

"Obejrzał 50 meczów Polski i... żyje!" Wskazał kandydata na trenera kadry
Wojciech Kowalczyk jest znanym ekspertem piłkarskim (YouTube, Weszlo TV)

W ostatni czwartek PZPN ogłosił, że Czesław Michniewicz nie będzie już pełnił obowiązków selekcjonera reprezentacji Polski. Trwa dyskusja na temat następcy Michniewicza w kadrze.

Całkiem możliwe, że Cezary Kulesza sięgnie głęboko do portfela w kontekście zatrudnienia nowego trenera. "Super Express" informował, że PZPN jest gotowy płacić następcy Michniewicza nawet 2,5 miliona euro rocznie. Mówi się o kilku zagranicznych kandydatach.

W kuluarach pada nazwisko m.in. Marcelo Bielsy, Argentyńczyka, który niedawno pracował z Mateuszem Klichem w Leeds United.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"

"To najlepszy kandydat"

Swój głos zabrał w tej sprawie Wojciech Kowalczyk, który na Kanale Sportowym wskazał, że to właśnie Bielsa byłby najlepszym kandydatem. W swoim stylu to nawet argumentował.

To jest najlepsza kandydatura. On przed wyjazdem obejrzał 50 meczów reprezentacji i żyje! - powiedział z uśmiechem na twarzy.
I zrobił to w krótkim czasie, a nie jak my, że na przestrzeni pięciu lat. Obejrzał to w dwa, trzy miesiące i żyje! Najlepsza kandydatura - dodał Kowalczyk.

W programie były kadrowicz wprost przyznał, że muszą się zmienić zasady panujące w reprezentacji Polski.

Nie może być tak, że piłkarze będą powoływali własnych kolegów, którzy nawet nie zasiadają na ławkach we własnych klubach. To powinno się skończyć - powiedział.

Marcelo Bielsa jest bez pracy od 27 lutego 2022 roku. Wcześniej z powodzeniem pracował w Leeds United, z którym wywalczył awans do Premier League.

Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem eliminacji Euro 2024 prezes Cezary Kulesza rozpoczął poszukiwania nowego trenera. W najbliższym czasie poznamy następcę Michniewicza.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić