VDB| 

Olimpijki opisały swoją traumę. "Hejtowali nasze małe piersi i pupę"

42

Jak się okazuje, hejt dotyka w sporcie już od najwcześniejszych lat. Dwie brytyjskie pływaczki synchroniczne - Kate Shortman i Izzy Thorpe - postanowiły opowiedzieć o swojej życiowej traumie. Z tej okazji wzięły udział w odważnej sesji, która ma pomóc kobietom zwalczyć to, z czym same musiały się borykać.

Olimpijki opisały swoją traumę. "Hejtowali nasze małe piersi i pupę"
Kate Shortman i Izzy Thorpe. (Instagram.com)

Niemałe zamieszanie wywołało szczere wyznanie dwóch brytyjskich pływaczek synchronicznych. Kate Shortman i Izzy Thorpe zdecydowały się opowiedzieć o traumie ze swojego dzieciństwa. Konkretnie chodzi o to, w jaki sposób były atakowane za swój wygląd.

Lata ciężkich treningów spowodowały, że obie były bardzo szerokie w barkach. Natomiast nie posiadały typowych kobiecych krągłości. Jak się okazuje, przez to stały się obiektem drwin dla rówieśników, którzy nazywali je "męskimi" czy "zbyt muskularnymi".

Takie zachowania miały miejsce praktycznie wszędzie - zarówno w szkole, jak i w miejscach życia codziennego. Dlatego reprezentantki Wielkiej Brytanii na igrzyskach olimpijskich w Tokio postanowiły wykorzystać swoją chwilę sławy i wzięły udział w kampanii przełamującej stereotypy kobiet w sporcie.

Obie wzięły udział w odważnej sesji zdjęciowej, w której pokazują, że kobiety uprawiające sport też mogą być atrakcyjne. Co więcej, obie odważnie mówią o tym, co je dotknęło i radzą, jak kobiety powinny przyjmować tego rodzaju komentarze.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Uprawiasz sport dla sportu, a nie po to, by wyglądać w określony sposób. Nie mamy dużych piersi czy pup, ale uprawiamy sport z miłości do niego - tłumaczyły na łamach BBC.
Jesteśmy dumne z tego, gdzie dzisiaj jesteśmy. Jesteśmy szczęśliwe i pewne naszych ciał - dodały reprezentantki Wielkiej Brytanii.

Według statystyk, w Wielkiej Brytanii w każdej grupie wiekowej to więcej mężczyzn uprawia sport. Natomiast najczęściej podawanych powodem, dla którego kobiety nie decydują się na aktywny styl życia, jest brak pewności siebie. Dlatego Kate Shortman i Izzy Thorpe starają się pokazać, że sport jest dla wszystkich.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Mamed Chalidow nie przestaje zaskakiwać swoich fanów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić