o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dominika Pawlik
|

Prawnik Igi Świątek wyjaśnia, o co toczy się spór z Warsaw Sports Group

20
Podziel się

Ojciec Igi Świątek w maju 2019 roku zerwał współpracę z Warsaw Sports Group. Trwający ponad rok spór toczy się o kwotę, jaką tenisistka ma wypłacić agencji.

Prawnik Igi Świątek wyjaśnia, o co toczy się spór z Warsaw Sports Group
Iga Świątek (Instagram)
bDgAzDlx

Interesy Igi Świątek w sprawie z Warsaw Sports Group reprezentuje mecenas Jarosław Chałas. "Super Express" ujawnił, że chodzi o kwotę w wysokości nawet miliona złotych. Tenisistka chce zwrócić koszty, jakie agencja poniosła w związku z jej rozwojem. Jednak nie jest to kwota, o jakiej chodzi agencji.

Przede wszystkim wyjaśnijmy sobie powielany w publikacjach prasowych błąd - WSG nie przysługuje od Igi Świątek żadne "zadośćuczynienie", a jedynie zwrot kosztów poniesionych przez WSG na rozwój sportowy Igi, do których WSG zalicza swoje wydatki niemające żadnego związku z rozwojem Igi. I to tego rodzaju koszty WSG są osią sporu stron - wyjaśnił w rozmowie z WP SportoweFakty Jarosław Chałas.
bDgAzDlz

Sam prawnik nie chce ujawnić kwoty, o jaką toczy się spór. Dla niego to kwestia drugorzędna. Chodzi głównie o brak rzetelności w rozliczeniach WSG. Według niego agencja wzmogła swoją aktywność po sukcesie Igi Świątek w Rolandzie Garrosie.

Podkreślić trzeba, że Iga doszła do miejsca, w którym jest teraz nie dzięki WSG, ale wbrew temu, że WSG nie wykonywało swoich zobowiązań umownych, np. nie pozyskało dla niej ani jednego sponsora - mówi prawnik.

Zwrócił też uwagę, że Warsaw Sports Group nie było sponsorem. Co to za sponsor, który odbierał sobie z każdej wygranej Igi spore sumy, które już zwróciły mu znaczną część kosztów, jakie twierdzi, że poniósł na Igę. Takich "kwiatków" w wygasłej umowie Igi z WSG jest zresztą dużo więcej - ujawnił.

Ugoda pomiędzy Igą Świątek a Warsaw Sports Group?

Tenisistka nie zaprzecza temu, że chce zwrócić koszty. Wygląda więc na to, że strony mogą się dogadać. Jednak jak ujawnił prawnik, pierwsze rozmowy były inicjowane, ale WSG je zerwała.

bDgAzDlF

Jest jednak plan na ciąg dalszy. Kolejne rozmowy ugodowe mają się odbyć w dniach 26-30 października. Kancelaria (Chałas i wspólnicy) czeka tylko na potwierdzenie ze strony Warsaw Sports Group.

Tenis. Jak wielki sukces wpłynie na Igę Świątek? "Ma w sobie sporo niepokoju o to, jak potoczy się jej życie"

bDgAzDma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
acotam
2 tyg. temu
Takie są realia. Do sukcesu każdy chce się podłączyć, do porażki nikt...
Jerzy
2 tyg. temu
Wygraj milion w toto a poznasz jak bardzo wielka masz rodzine sepow nie brakuje0
Bretan
2 tyg. temu
Abramowicz i wszystko jasne.
bDgAzDmb
Mila
2 tyg. temu
Cała ekipa Swiatkowny pracuje w tej firmie.. Z Darią A. na czele.
zzzzz
2 tyg. temu
jga i tak jestes wiela mimo pasorzytow honor warzniejszy od pieniedzy
Najnowsze komentarze (20)
Bolek
5 dni temu
Figa Świątek dostała od prezydenta AD medal pytam się za co? jestesmy jednak głupim NARODEM. Czy Trupm tez daje medale sportowcom za osiągnięcia? z tego co wiem to nie.
Marek 🐬
1 tyg. temu
Pazene ręce precz od igi Świątek. Ona przede wszystkim repreztuje kraj Polska . Byłym sponsorem tenisistki powinna zająć się prokuratura. A Iga powinna tylko skupić się na tenisie a nie zajmować się pazenym pseudo sponsorem . Iga może zostać polską tenisistką wszechczasów bo ma ogromny talent. Nie pozwólmy zmarnować takiego tabletu albo aby reprezentowała inny kraj , bo jak czytam te artykuły to chyba o to chodzi. Sprawą sponsora który chcę zniszczyć talent tej młodej tenisistki powinien zająć się rząd PiS i pomóc dziewczynie aby mogła z dumą repreztować Polskę w sportowej realizacji. 🐬
Marek 🐬
1 tyg. temu
Mafia dalej żeruje na uczciwych ludziach. Bo jak nazwać byłego niby sponsora Pani Iga Świątek od kiedy sponsor zabiera a nie pomaga!!! 🤔 Zarządem tego niby sponsora powinna zająć się prokuratura bo po prostu wyraźnie widać że chce okraść dziewczynę każe jej płacić characz za jej ciężką pracę,tak właśnie zachowuje się mafią a nie legalna firma 😤😤😤 🐬
2345
1 tyg. temu
No tak to te piłeczki były takie drogi. A kto to prowadzi ten twór,,Warsaw Sports Group'', nosem czuję że to jakiś twór POlityczny. Tam gdzie jest kasa to są pierwsi.
Wolf
1 tyg. temu
nie wiadomo co w tej umowie bylo napisane ale za zerwanie umowy placi sie odszkodowanie. Wez podpisz umowe kupna auta w salonie a dwa tygodnie pozniej powiedz ,ze juz tego auta nie chcesz.Zobaczysz ile to bedzie kosztowac !
Kinia
1 tyg. temu
Ciekawe!
0bs.
1 tyg. temu
Iga zgłoś się do Giertycha on każdemu pomoże w trudnych sprawach.
Kibic
1 tyg. temu
Trener Igi powiedział że podczas kontraktu z Warsaw Sport Group zarabiał 1200 zł. I za część wyjazdów na zawody transport np. samolot musieli płacić z włąsnej kieszeni. Nie można napisać w umowie że się wymaga okreśłonych wyników to jest nieprzewidywalne.
bDgAzDlT
CIEKAWSKI
1 tyg. temu
a kto to ta Iga?czy ona już dostała medal o Dudy.nie to zaraz dostanie.
gość
1 tyg. temu
w takim razie to nie sport. żałosne. za kasę są w stanie zjeść swoje dzieci. wstrętne.
doniek
2 tyg. temu
Wygrała bo miała szczęście turniej kobiet był słabo obsadzony w następnych turniejach WTA nie dojdzie nawet do 1/4
zzzzz
2 tyg. temu
jga i tak jestes wiela mimo pasorzytow honor warzniejszy od pieniedzy
zzzzz
2 tyg. temu
daj im medal i piniadze
zzzzz
2 tyg. temu
iga daj im medal z nawiazka niech bedzie kolejy milioner w Polsce
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić