Reprezentacja Polski bez Fabiana Drzyzgi. Stanowczy komentarz jego ojca

31

Fabian Drzyzga nie znalazł się wśród zawodników powołanych do reprezentacji Polski przez nowego trenera, Nikolę Grbicia. W rozmowie ze sport.pl stanowczo skomentował to jego ojciec, Wojciech.

Reprezentacja Polski bez Fabiana Drzyzgi. Stanowczy komentarz jego ojca
Fabian Drzyzga nie znalazł uznania w oczach Nikoli Grbicia (East News)

W piątek Nikola Grbić, nowy trener siatkarskiej reprezentacji Polski, ogłosił swoje pierwsze powołania. Wybrał 29 zawodników, z którymi chce pracować w pierwszej fazie sezonu 2022. Niespodzianek nie zabrakło. Grbić pominął m.in. dwukrotnego mistrza świata, Fabiana Drzyzgę.

W rozmowie ze sport.pl decyzję selekcjonera skomentował ojciec Fabiana, a obecnie komentator siatkówki w Polsacie, Wojciech Drzyzga.

Nie mówię, że Grbić miałby się tłumaczyć, ale chciałbym, żeby była jakaś konferencja, chciałbym poznać powód. Mógłby po prostu powiedzieć, dlaczego tak postanowił i to by zamykało sprawę - przyznał Wojciech Drzyzga.

Choć Grbić podkreślił, że to powołania na pierwszą część sezonu - Ligę Narodów - Drzyzdze nie wydaje się by w drugiej części sytuacja się zmieniła.

Wydaje mi się, że kto nie będzie grał w Lidze Narodów, ten nie ma żadnych szans na mistrzostwa świata. Liga Narodów jest w tym roku terminowo bardzo blisko mistrzostw, bo one się zaczynają już w sierpniu. Umówmy się - ktoś, kto nie będzie w cyklu szkoleniowym, nie zagra w mistrzostwach - dodał komentator Polsatu.

Przypomnijmy, że Polska będzie jednym z organizatorów siatkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Początkowo miały się one odbyć w Rosji, ale impreza została przeniesiona po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Dodajmy, że po powołaniach Grbicia dwóch siatkarzy zakończyło reprezentacyjną karierę. To Piotr Nowakowski i Damian Wojtaszek.

Zobacz także: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić