Stoch powiedział to wprost. "Zostaliśmy trochę postawieni pod ścianą"

3

Skoczkowie już wkrótce rozpoczną zmagania na Igrzyskach Europejskich w Polsce. Szczerze o nadchodzącym starcie, w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet, wypowiedział się Kamil Stoch.

Stoch powiedział to wprost. "Zostaliśmy trochę postawieni pod ścianą"
Kamil Stoch (screen - Instagram) (Instagram)

W środę, w Polsce, oficjalnie rozpoczęła się trzecia edycja Igrzysk Europejskich. W czwartek i piątek Biało-Czerwoni wywalczyli w sumie 12 medali. Ten dorobek zwiększył się już w sobotę, a w kolejnych dniach przed naszą reprezentacją mnóstwo kolejnych szans na sukces.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Pudzianowski z... klocków LEGO!

Z pewnością nadzieje medalowe możemy pokładać w naszych skoczkach, którzy w Zakopanem ruszą do rywalizacji w drugim dniu igrzysk. Do startu desygnowani zostali najlepsi polscy zawodnicy - na czele z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim.

Ten pierwszy niedawno udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu Onet, gdzie został zapytany właśnie o nadchodzący start na igrzyskach. Trzykrotny mistrz olimpijskich powiedział szczerze, co myśli o najbliższym starcie.

Zostaliśmy trochę postawieni pod ścianą i musimy wziąć udział, więc zrobimy, co możemy. Skoki pojawiły się w programie... - przyznał.

Doświadczony skoczek dodał zarazem, że nie nakłada na siebie żadnej presji, jeśli chodzi o wynik na Igrzyskach Europejskich. Każdy rezultat na tym etapie przygotowań do zimy przyjmie z pokorą.

My musimy przygotować odpowiednią dyspozycję na zimę. Dostaliśmy teraz pewne wyzwanie w postaci igrzysk europejskich, wezmę w nich udział i powalczę, ale nic się nie stanie, jeśli wyniki będą dalekie od oczekiwanych - dodał.

W środę (28 czerwca) skoczkowie rywalizować będą na Średniej Krokwi w Zakopanem. Dzień później czeka ich start w konkursie mieszanym. Z kolei w sobotę (1 lipca) odbędzie się konkurs na dużej skoczni, czyli na Wielkiej Krokwi.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić