To oni wywalczyli mistrzostwo Polski w siatkówce. Po raz pierwszy w historii!

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin zostali po raz pierwszy w historii mistrzami Polski, pokonując w finale Aluron CMC Wartę Zawiercie. W walce o brązowy medal drużyna Projektu Warszawa okazała się lepsza od Jastrzębskiego Węgla.

sTo oni wywalczyli mistrzostwo Polski w siatkówce.
Źródło zdjęć: © PAP | Wojtek Jargiło
Aneta Polak

W tym sezonie siatkarze Bogdanki LUK Lublin zapisali się na kartach siatkarskiej historii, zdobywając po raz pierwszy tytuł mistrza Polski. W emocjonującym finale pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie, co było ukoronowaniem ich dotychczasowych wysiłków.

W walce o brązowy medal drużyna Projektu Warszawa okazała się lepsza od Jastrzębskiego Węgla.

Zmiany w składzie ekstraklasy

W nadchodzącym sezonie ekstraklasa siatkarzy zostanie zredukowana do 14 zespołów. W związku z tym, po zakończeniu obecnych rozgrywek, trzy drużyny opuściły ligę: PSG Stal Nysa, GKS Katowice oraz Nowak-Mosty MKS Będzin. Z kolei awans do ekstraklasy wywalczył ChKS Chełm, co zapowiada nowe emocje w przyszłym sezonie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

#dziejesiewsporcie: Znalazła miłość. Córka gwiazdy sportu jest szczęśliwa

Końcowa klasyfikacja w sezonie 2024/25

1. Bogdanka LUK Lublin

2. Aluron CMC Warta Zawiercie

3. Projekt Warszawa

4. Jastrzębski Węgiel

5. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

6. Asseco Resovia Rzeszów

7. PGE GiEK Skra Bełchatów

8. Steam Hemarpol Norwid Częstochowa

9. Indykpol AZS Olsztyn

10. Ślepsk Malow Suwałki

11. Trefl Gdańsk

12. Cuprum Stilon Gorzów

13. Barkom Każany Lwów

14. PSG Stal Nysa

15. GKS Katowice

16. Nowak-Mosty MKS Będzin

Źródło: PAP

Wybrane dla Ciebie