o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
|

Tokio 2020. Afera wokół ceremonii otwarcia igrzysk. Padły oskarżenia o rasizm

25
Podziel się

Nie tak organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 wyobrażali sobie ich początek. Przed stadionem protestowało tysiące osób. Senegalski muzyk twierdzi, że został obrażony na tle rasistowskim.

Tokio 2020. Afera wokół ceremonii otwarcia igrzysk. Padły oskarżenia o rasizm
Latyr Sy (Instagram)
bEDWRKEl

O 13:00 czasu polskiego rozpoczęła się w Tokio ceremonia otwarcia letnich igrzysk olimpijskich. Ze względu na pandemię koronawirusa, na Stadion Narodowy nie wpuszczono kibiców. Pojawili się jednak sportowcy, którzy wzięli udział w tradycyjnej paradzie oraz aktorzy, statyści i muzycy, zaangażowani do części artystycznej ceremonii.

Na stadionie w Tokio zabrakło jednak Latyra Sy. Senegalski muzyk, który od 20 lat mieszka w Japonii, miał wziąć udział w spektaklu. Ostatecznie nie otrzymał jednak od organizatorów zaproszenia. Jak twierdzi, było podyktowane rasistowskimi uprzedzeniami.

bEDWRKEn

Według Latyra Sy organizatorzy obawiali się, że pojawienie się jego jako osoby czarnoskórej na stadionie sprawi, że na ceremonii będą musiały pokazać się także inne grupy etniczne - czytamy na portalu rt.com.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku organizatorzy zakładali, że Latyr Sy weźmie udział w ceremonii otwarcia. W grudniu, według jego relacji, miał otrzymać harmonogram prób. Miał odrzucić inne zlecenia muzyczne, które kolidowałyby z terminem olimpijskim i monitorować swój stan zdrowia, ze względu na COVID-19.

bEDWRKEt

Nagle w maju organizatorzy zmienili jednak zdanie i podziękowali Senegalczykowi za współpracę.

To całkowicie rasistowskie. To nie pasuje do igrzysk olimpijskich, ale dlaczego mam milczeć?! Kiedy się o tym dowiedziałem, było mi przykro. Mieszkam w tym kraju 20 lat i tak skandaliczne potraktowanie mnie po prostu boli. Nie chodzi o pieniądze. Jest mi po prostu smutno - powiedział Latyr Sy, cytowany przez rt.com.
bEDWRKEu
Zobacz także: Olimpiada w Tokio przed nami. Korzeniowski obstawia medalistów
bEDWRKEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
ździś
2 miesiące temu
Biały by tak nie pomyślał.Kompleksy czarnoskórych.
Nemeczek
2 miesiące temu
Kiedyś o igrzyskach pisało się w kontekście zawodów, konkurencji, walk fair play, medali, osiągnięć, rekordów... Teraz ktoś miał za skąpy kostium, ktoś nie chce walczyć, bo mu narodowość przeciwnika nie pasi, inny kogoś obraził, następny pokazał nieodpowiedni gest, ktoś w ogóle szedł krzywo, ktoś nie śpiewał, inny źle tańczył, tamten głupio gadał... I do wszystkiego dorobiony rasizm, patriotyzm, poglądy polityczne, homofobia i etyka. Co się dzieje z tym światem?!
Ali Khan Saba...
2 miesiące temu
A to nie rasizm że niema czarnych skośnookich azjatów? Przecież to niedopuszczalne
bEDWRKEP
Ramzes III
2 miesiące temu
Rasizm tu rasizm tam, ham zawsze bedzie ham
prawda
2 miesiące temu
teraz jak kichnie i ktoś nie powie mu na zdrowie to też powie, że to rasizm? już paranoja totalna nie ma większych rasitów niż czarni i nic tego nie zmieni.
vvvvv
2 miesiące temu
Rasisci wytykajacy innym brak tolerancji to sa faszysci z definicji. Jedna skrajnosc warta drugiej. Lepsze by bylo im urzadzic igrzyska smierci i dac swiatu odpoczac na jeden dzien w roku.
To pewne
2 miesiące temu
Czarnoskórzy rodzą się za stosunków analnych.
góral
2 miesiące temu
wystąpi wówczas kiedy IO będzie organizował SENEGAL - dobra decyzja komitetu. Żadnych manif !!!
Wert
2 miesiące temu
Mieszanie ras jest niezgodne z naturą. Powinno się organizować igrzyska odrębne dla każdej rasy. Osobne szkoły, bary, kina.
Predator
2 miesiące temu
Jaki rasizm. Czy każdy zraniony człowiek o skórze innej niż biała ,nawet nieudolny, beztalentny itp. swoje porażki będzie uzasadniał rasizmem.
Ale Jaja
2 miesiące temu
Tragedia już nikt nie może zmieniać planów bo rasizm.
Jan
2 miesiące temu
Jak zwykle rasizm. Czarni mają obsesję na tym tle...
Głos
2 miesiące temu
Jak zwykle senegalski Bambo został obrażony a słowo rasizm w ich gębach stało się wytłumaczeniem na wszystko jak w USA
bEDWRKEH
gregy7556
2 miesiące temu
mnie do buckingham palacu nie zapraszaja juz od 20 lat..napewno z nienawisci do polakow.angielscy rasisci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić