VDB| 

Tragedia w ringu. Brutalny nokaut i śmierć

38

Tragedia w świecie sportów walki. Po gali w Pakistatnie zmarł Aslam Khan, który został brutalnie znokautowany podczas walki. Pakistańczyk był jeszcze reanimowany w szpitalu, jednakże nie przyniosło to żadnych efektów.

Tragedia w ringu. Brutalny nokaut i śmierć

Boks to jedna z tych dyscyplin, które niosą za sobą największe zagrożenie dla zdrowia. Chociaż odsetek tragicznych wypadków w stosunku do liczby organizowanych walk jest niewielki, to zawsze każda śmierć odbija się szerokim echem w mediach.

W weekend w Pakistanie miejsce miała walka Aslama Khana z Walim Khanem Tareenem. Limit wagowy ustalono umownie do 80 kilogramów. Aslam Khan od początku rzucił się na rywala, ten jednak brutalnie go skontrował. Pakistańczyk padł jak rażony prądem i już nie odzyskał świadomości.

Aslam Khan został wyliczony przez sędziego, a zwycięzcą pojedynku ogłoszono Walim Khana Tareena. Wydawało się, że znokautowany zawodnik niedługo potem wstanie. Jednakże to już nie nastąpiło. Przewieziono go do szpitala, w którym podjęto heroiczną walkę o jego życie.

Niestety działania lekarzy okazały się bezskutecznie. Wskutek ciosów zadanych podczas walki Aslam Khan zmarł. Całą sytuację można zobaczyć na nagraniu, w którym bardzo dobrze widać moment nokautującego ciosu.

Wydaje się, że walka mogła mieć mniej dramatyczny przebieg. Jak donosi "The Sun", opierając się na pakistańskich mediach, była to gala charytatywna, w związku z czym nie była zabezpieczona przez służby medyczne. Dlatego znacząco się wydłużył moment, w którym Aslam Khan dostał odpowiednią opiekę lekarską. Gdy już nadeszła, było niestety za późno.

Zobacz także: "Klatka po klatce". Chwile grozy Szymona Kołeckiego przed KSW 58. Mógł nie wystąpić na gali
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić