aktualizacja 

Doniesienia o Kadyrowie. Anonimowy głos z USA

18

W 2017 roku w Stanach Zjednoczonych wprowadzono zakaz współpracy z Ramzanem Kadyrowem. Anonimowy pracownik UFC odniósł się do doniesień o umowie jego organizacji z czeczeńskim przywódcą.

Doniesienia o Kadyrowie. Anonimowy głos z USA
Ramzan Kadyrow (Getty Images, Mikhail Svetlov)

UFC jest największą i najbardziej prestiżową organizacją mieszanych sztuk walki. Regularnie organizuje gale, oferuje swoim zawodnikom gwiazdorskie gaże. UFC została założona w 1993 roku, czyli obchodzi 30. rocznicę powstania.

W mediach pojawiły się doniesienia o podpisaniu umowy handlowej między UFC oraz siłownią Achmat, która została założona przez Ramzana Kadyrowa. Ewentualne potwierdzenie tych informacji mogło być dla organizacji problemem prawnym i wizerunkowym.

Oficjalnie nikt z UFC nie zabrał głosu w sprawie, mimo to organizacja, zarządzana przez Danę White'a, postanowiła odnieść się do informacji o umowie z Kadyrowem. Zdementowała wiadomość za pomocą wypowiedzi anonimowego pracownika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Kontrakty UFC dotyczą walk i są zawierane bezpośrednio ze sportowcami, a nie z pośrednikami takimi jak kluby albo siłownie. UFC pozostawia sportowcom dużą kontrolę nad wieloma elementami ich kariery, w tym nad wyborem, gdzie przygotowują się do walk - cytuje swojego informatora CNN.
Fakt jest taki, że wielu sportowców walczących na galach UFC, zdecydowało się na treningi w siłowni Achmat, ale samo UFC nie ma z tym klubem nic wspólnego. Organizacja skrupulatnie monitoruje przestrzeganie odpowiednich przepisów w krajach, w których prowadzi działalność - dodaje anonimowy pracownik.

Departament Stanu w USA wprowadził zakaz współpracy amerykańskiego biznesu z Ramzanem Kadyrowem w 2017 roku. Kolejne ograniczenia zostały nałożone później w obliczu napaści zbrojnej wojsk rosyjskich na Ukrainę. Czeczeński przywódca był podżegaczem w tym konflikcie, a także jest oskarżony o popełnienie zbrodni wojennych.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić