MK| 

Uwaga na przekręt! Tak żerują na wizerunku Roberta Lewandowskiego

8

Zaledwie kilka dni po tym, jak Anna Lewandowska ujawniła nieuczciwe praktyki internautów, w sieci pojawił się kolejny profil podszywający się pod Roberta Lewandowskiego. Oszust próbuje przekonać, że "Lewy" rozda miliony w ramach konkursu.

Uwaga na przekręt! Tak żerują na wizerunku Roberta Lewandowskiego
Robert Lewandowski (Getty Images)

Na Facebooku powstał fanpage podszywający się pod Roberta Lewandowskiego. Na zdjęciu profilowym zobaczyć można piłkarza, ale lampka ostrzegawcza powinna zapalić się po zobaczeniu, że nazwisko piłkarza zapisano z błędem.

Oszust próbuje przekonać, że Lewandowski organizuje konkurs. W nim zapewnia, że do wygrania są ogromne pieniądze. A wszystko to w ramach walki z COVID-19.

Chcemy pomagać ludzim dobrze się bawić. dla pandemii Covid 19. 3000 osób Wybierz pierwszą literę swojego imienia i wyszukaj prezent według własnego uznania. Bez przeszkadzania innym zawodnikom zostanie odebrana KARTA UMOWY w wysokości 3,000,00000 zł - czytamy w opisie konkursu (pisownia oryginalna).

Oszustwem śmierdzi na kilometr. Mimo to... nie zabrakło chętnych, którzy wpisywali pierwsze litery swoich imion w nadziei na sukces.

Oszustwa internetowe

Nieuczciwych praktyk w sieci nie brakuje. Zaledwie kilka dni wcześniej ktoś podszył się pod Annę Lewandowską i gwarantował zwycięstwo w konkursie w zamian za rejestrację.

Trenerka przestrzegła swoich fanów. Zachęcała także do zgłaszania strony stworzonej przez oszusta. Z kolei kilka miesięcy temu na Facebooku pojawił się podobny profil, na którym zachęcano do wpisywania pierwszej litery imienia.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: gol-marzenie w Katarze. Cudowna przewrotka na wagę wygranej
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić