Wiadomo co z występem legendy. Kibice nie będą zadowoleni

4

Kilka dni temu 50-letni Noriaki Kasai powrócił do międzynarodowej rywalizacji. Legendarny skoczek chciał wystąpić podczas weekendu Pucharu Świata w Sapporo (20-22 stycznia). Wszystko jest już jasne.

Wiadomo co z występem legendy. Kibice nie będą zadowoleni
Na zdjęciu: Noriaki Kasai (WP, Kacper Kolenda)

Noriaki Kasai ma już 50 lat, a wciąż nie rezygnuje ze skoków narciarskich. Mało tego - ciągle ma bardzo ambitne cele, o czym mówił choćby w grudniu 2022 roku.

Celem na ten sezon jest powrót do Pucharu Świata. Do tej pory startowałem w nim 569 razy. Celuję w 600 występów - powiedział wówczas dla Eurosportu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

W poprzedni weekend otrzymał szansę powrotu do międzynarodowej rywalizacji. Szansę, która miała być krokiem w kierunku Pucharu Świata. Kasai pojawił się na liście startowej Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Dwa występy skończyły się jednak niepowodzeniem - w pierwszym konkursie został sklasyfikowany na 37. miejscu, w drugim poprawił się o zaledwie trzy lokaty.

Po weekendzie Pucharu Kontynentalnego, Japończycy ogłosili 12-osobowy skład na Puchar Świata. W tym szerokim gronie zabrakło miejsca dla legendy.

Dla Japończyków jest to powrót do Pucharu Świata po tym, jak odpuścili całkowicie przyjazd do Zakopanego. W najbliższy weekend na skoczni w Sapporo wystąpią: Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Yukiya Sato, Junshiro Kobayashi, Ren Nikaido, Keiichi Sato, Taku Takeuchi, Tomofumi Naito, Rikuta Watanabe, Yumu Harada, Reruhi Shimizu i Yuken Iwasa.

W Sapporo rozegrane zostaną aż trzy konkursy indywidualne Pucharu Świata - w piątek, sobotę i niedzielę.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić