Wszystko jasne. To będzie robił Stoch po zakończeniu kariery

15

Za kilka miesięcy rozpocznie kolejny sezon Pucharu Świata, ale nieuchronnie zbliża się moment, gdy Kamil Stoch zakończy karierę. Co potem? Trzykrotny mistrz olimpijski ma już jasno sprecyzowane plany.

Wszystko jasne. To będzie robił Stoch po zakończeniu kariery
Kamil Stoch (Instagram)

Gdy karierę kończył Adam Małysz, tysiące kibiców w Polsce obawiało się o przyszłość polskich skoków narciarskich. "Na drugiego takiego Małysza poczekamy wiele lat" - prognozowali najwięksi pesymiści. Na szczęście mylili się.

Polskie skoki nie wpadły w dołek. Wszystko za sprawą Kamila Stocha, który okazał się kapitalnym następcą "Orła z Wisły". Co prawda sam takich polubień do Małysza nie lubi, ale nie da się ukryć, że naturalnie przejął pałeczkę lidera polskich skoków narciarskich i w tej roli czuł i czuje się znakomicie.

Stoch przebił osiągnięciami Małysza. Zaczął wygrywać konkursy Pucharu Świata, gdy jeszcze startował obecny dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego. Już bez Małysza nie spuścił jednak z tonu - trzykrotnie został mistrzem olimpijskim, ma dwa tytuły mistrza świata, dwie Kryształowe Kule oraz aż trzy triumfy w Turnieju Czterech Skoczni.

Do tego dochodzi wiele zwycięstw w poszczególnych konkursach Pucharu Świata, wicemistrzostwo świata w lotach oraz wiele znakomitych wyników z drużyną. Stoch bowiem, w odróżnieniu od Małysza, skacze w czasach gdy więcej polskich skoczków należy do ścisłej światowej czołówki, co przekłada się na bardzo dobre wyniki drużynowe.

Stoch ma plan

Lata jednak lecą. W maju Stoch skończył 35 lat. Na razie nie zakończył kariery i przygotowuje się do kolejnego sezonu PŚ, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że prędzej czy później trzykrotny mistrz olimpijski powie "pas". Co wtedy? Jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii ma już konkretne plany i z pewnością ucieszą one wielu kibiców.

Widzę siebie w roli trenera i to jest coś, co chciałbym robić w przyszłości. Chciałbym się temu poświęcić, ponieważ od kilku lat prowadzimy z małżonką Klub Sportowy Eve-nement Zakopane - powiedział Kamil Stoch, cytowany na stronie internetowej "Super Expressu".
Zobacz także: Niezwykła stylizacja miss Euro. Trudno oderwać wzrok
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić